Окупанти незаконно створили міністерство будівництва, архітектури і ЖКГ Херсонщини, яке очолив росіянин Валєрій Новіков

8 месяцев назад 0

24 серпня окупанти створили так зване «міністерство будівництва, архітектури і житлово-комунального господарства Херсонської області». Його очолив росіянин Валєрій Новіков, який до цього був головою некомерційного партнерства «Експертно-консультаційний центр з кисневого і кріогенного обладнання» в підмосковних Хімках.

Про це повідомляє .

Запис про створення окупаційного міністерства будівництва, архітектури і житлово-комунального господарства Херсонської області з’явився в російському реєстрі юридичних осіб 24 серпня. Виконуючим обов’язки «міністра» призначений  Новіков Валєрій Валєрійович .

Цей незаконний орган влади створили на підставі указу гауляйтера Херсонщини Володимира Сальдо №78-У від 4 серпня 2023 року. Штатна чисельність «міністерства» має становити 260 осіб. Структура «міністерства» з указу гауляйтера Херсонщини Володимира Сальдо. Попри це, в офіційних окупаційних пабліках про його діяльність почали повідомляти ще з початку червня цього року. Ще не призначеного «міністра» не існуючого на той час «міністерства» Новікова приймав міністр будівництва і ЖКГ РФ Ірек Файзуллін, також його запрошували на різноманітні наради за участі херсонських колаборантів. За інформацією окупантів, Валєрій Новіков нібито займався ліквідацією наслідків підриву і знищення росіянами Каховської ГЕС і нібито розпочав підготовку захоплених об’єктів соціальної і культурної сфери до зими.

За ідентифікаційним номером платника податків РФ ми встановили, що Валєрій Новіков з 2013 по 2020 роки очолював некомерційне партнерство «Експертно-консультаційний центр з кисневого і кріогенного обладнання», зареєстроване в місті Хімки Московської області. Він займався проведенням профільних виставок «Кріоген-Експо» і був заступником голови технічного комітету з стандартизації ТК-114 «Кисневе і кріогенне обладнання» у РФ.

Як повідомляв ЦЖР, 12 травня в захопленій російськими окупантами Каховській центральній лікарні і Каховському центрі первинної медико-санітарної до​помоги з’явився новий «головний лікар» Алєксандр Шиловіч з Санкт-Петербурґа. Він ві​йськовий хірург і юрист, був членом фракції КПРФ у Законодавчих зборах Санкт-Петербурґа, а до 2021 року працював чиновником в Амурській області РФ. У минулому році він їздив оперувати поранених російських військових в окупованому Криму.