ОПОРА написала заяву до поліції на голову Херсонської облдержадміністрації

3 года назад 0

Громадянська мережа "Опора" написала заяву до поліції на нового голову Херсонської облдержадміністрації Геннадія Лагуту.

Про це повідомив координатор спостереження ОПОРИ за виборами у Херсонській області Євгеній Гладкий в ефірі Українського радіо. Херсон.

"Ми зафіксували той випадок з брифінгу, коли представляли Геннадія Лагуту і він закликав, а це саме був заклик, голосувати за свого опонента Сергія Козиря. Ми розцінюємо це як порушення виборчого законодавства", 
— каже Євгеній Гладкий

За його словами, тут є два аспекти: заборона законодавством агітації у приміщеннях державної влади, місцевого самоврядування, комунальної власності та агітації посадовою особою у робочий час, що теж заборонене законодавством.

"Ми склали заяву, віднесли до поліції і поліція має з’ясувати всі обставини та прийняти рішення. Якщо вирішать, що тут було порушення, то буде складений адмінпротокол і буде оштрафований  вже чинний керівник області",
— розповів Гладкий.

Що відомо:

  • Новий очільник Херсонської області Геннадій Лагута на брифінгу в облдержадміністрації заявив, що впевнений у тому, що народним депутатом України по 184-му округу стане Сергій Козир.
  • Тут же на брифінгу він повідомив, що знімає свою кандидатуру з проміжних виборів народного депутата України по одномандатному виборчому округу № 184.
  • Центральна виборча комісія, яка 9 вересня зареєструвала Геннадія Миколайовича Лагуту кандидатом у народні депутати по одномандатному виборчому округу, питання зняття його з виборів не розглядала. Він поки залишається офіційно зареєстрованим кандидатом у нардепи.
  • У проміжних виборах 31 жовтня по виборчому округу № 184 беруть участь 15 кандидатів: 13 – представники політичних партій, 2 — самовисуванці. Від початку виборчої кампанії їх зареєструвалось 19, під час перегонів чотири з них зняли свої кандидатури.

Суспільне Херсон