Під вибори готують повернення «каруселей»: озвучено нову схему

4 года назад 0

В Україні нова реформа реєстрації місця проживання може стати причиною того, що на виборах виборець буде голосувати кілька разів.

Згідно з новими змінами прописку хочуть зробити усною та електронною. Тобто потрібно буде прийти в орган реєстрації з паспортом і назвати свої дані: адресу проживання, номер телефону, електронну пошту. А можна зареєструватися через Єдиний державний портал адміністративних послуг. Для реєстрації потрібна електронний цифровий підпис.

При цьому орган реєстрації зможе перевіряти місце реєстрації. Перевіряти будуть не законність проживання людини, а сам його факт.

Однак вже зараз є побоювання того, що  нові правила прописки можуть стати причиною «каруселей», коли один виборець голосує по кілька разів.

Так, представник партії «Батьківщина» Сергій Соболєв вважає, що ідея реалізувати голосування не за місцем прописки, під яку підпадають понад три мільйони громадян, може перетворитися в «каруселі».

У Комітеті виборців України вважають, що якщо хтось і спробує організувати каруселі, то в масштабах країни отримає не більше, ніж пів відсотка.

При цьому глава КВУ Олексій Кошелєв називає існування прописки дискримінаційною нормою, вказуючи, що в європейських країнах не було такої практики. Виборцю в ЄС досить повідомити про адресу перебування, щоб проголосувати.

У той же час, там не вірять, що парламент здатний прийняти зміни до виборчого законодавства. Тому що політики не розуміють в чию користь це зіграє.

Крім того,  декларативний принцип прописки створює і корупційні ризики на місцевих виборах , адже зареєстровані «по-швидкому» громадяни зможуть брати участь в голосуванні на тій території, де відбулася реєстрація.

«Є реєстр виборців – єдина система в країні. На час виборів з’являються, звичайно, фанати, які їздять по всьому місту і пишуть заяви про включення до реєстру на п’яти-шести ділянках. Але оскільки реєстр один, все це нівелюється. А ось голову райцентру вибирає всього 500-700 чоловік, і при низькій явці легко забезпечити перемогу потрібного кандидата», – попередив головний спеціаліст відділу ведення Держреєстру виборців Вінницької міськради Сергій Киналь.

Експерт додав, що можна купити який-небудь будинок в райцентрі і оформити право власності з часткою 0,1% на 1000 осіб – і всі вони прийдуть і проголосують.

«Так можна легко виграти вибори, часто такий будинок може вирішити долю того чи іншого кандидата», – зазначив Киналь.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.