Проголосував — отримав повістку. В ОВА розповіли про псевдовибори на ТОТ Херсонщини

9 месяцев назад 0

На ТОТ Херсонщини, де російські окупанти проводять так звані "вибори" до "Херсонської обласної думи", зафіксували випадки, коли чоловікам відразу після голосування вручали повістки про мобілізацію.

Про це в марафоні "Суспільне. Спротив" повідомив керівник пресофісу Херсонської обласної військової адміністрації  Олександр Толоконніков .

"Псевдовибори на деяких територіях у них уже закінчуються, на деяких і не починалися. Уже було два випадки коли після голосування чоловікам вручали відразу повістку про мобілізацію" , — сказав він. Так звана "мобільна виборча комісія" проводить голосування прямо на вулиці, тимчасово окуповані Нижні Сірогози, Херсонщина, 7 вересня 2023 р. Фото: Избирательная комиссия Херсонской области/Telegram
За його словами, так званий "виборчий процес" в окупованих містах і селах проходить мляво. Люди неохоче беруть участь у псевдовиборах. Як приклад, Толоконніков навів випадок у Голій Пристані, який стався 6 вересня. Там "виїзна комісія" з озброєними людьми прийшла на місцевий ринок, розраховували, що там багато людей.

"Врешті змусили проголосувати лише одну людину, решта — відмовлялись і тікали. На жаль, є люди, які не можуть відмовитися — ті самі пенсіонери, яким пенсію видають тільки після того, як вони проголосують" , — каже Толоконніков. Так звана "виборча комісія" робить подворовий обхід, тимчасово окупована Гола Пристань, Херсонщина, 6 вересня 2023 р. Фото: Избирательная комиссия Херсонской области/Telegram
Російським окупантам доводиться проводити , оскільки добровільної участі у так званих "виборах" вони не дочекалися, розповіла в марафоні "Суспільне. Спротив" керівниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня  Наталія Гуменюк .

"Російські окупанти максимально намагаються зібрати голоси електорату в сенсі того, щоб розуміти скільки є людей на цій території взагалі, і на які ресурси мобілізаційні вони можуть розраховувати. Вони намагаються створювати з них так звані "загони територіальної оборони" ніби для оборони свого населеного пункту, але потім переформатовують їх в групи, які відправляють на передову" , — розповіла Гуменюк. Хлопець кидає "бюлетень" в скриньку на вулиці біля двору, тимчасово окупований Генічеськ, Херсонщина, 6 вересня 2023 р. Фото: Избирательная комиссия Херсонской области/Telegram
Вона також підтвердила, що люди на окупованій території максимально вишукують способи уникнути зустрічі з представниками таких мобільних пересувних "виборчих дільниць" і намагаються перечекати цей час, поки в них закінчиться "виборче загострення".

Окупаційна ж виборча комісія, що станом на вечір 6 вересня, на так званих "виборах депутатів до Херсонської облдуми" проголосували понад 50 % жителів тимчасово окупованої території Херсонської області.