Результати роботи депутатів Верховної Ради з Херсонщини навесні 2021 року

2 года назад 0

Херсонські мажоритарними мають високий рівень участі у голосуваннях в Верховній Раді навесні та низький рівень пропуску пленарних засідань. При голосуваннях навесні депутати найчастіше “утримувалися” або голосували “за”.  Херсонські мажоритарники рідко голосують урозріз із позицією фракції та не часто виступають в парламенті.  Депутат самостійно або у співавторстві підготували 20 законодавчих ініціатив. Про результати роботи депутатів від Херсонщити в паралменті читайте у  матеріалі Громадянської мережі ОПОРА .

Депутати від Херсонщини Серед 5 народних депутатів на Херсонщині 4 є представниками парламентської фракції партії “Слуга Народу”.  Це Сергій Ковальов, Павло Павліш, Володимир Іванов та Вікторія Вагнєр. 

Повноваження єдиного кандидата самовисуванця Ігоря Колихаєва було достроково припинено у зв’язку з обранням його Херсонським міським головою. У зв'язку з цим, позачергові вибори до Верховної ради у виборчому окрузі №84, де перемагав Колихаєв, призначені на 31 жовтня 2021 року. Оперативну інформацію про перебіг цього процесу можна знайти на сайті Громадянської мережі ОПОРИ.

Нагадаємо, що Херсонськи мажоритарники демонструють високий рівень підтримки ініціатив Володимира Зеленського, за минулі два роки  та посідає четверте місце посеред всіх областей з результатом 85,4%.

Участь у голосуваннях (відвідуваність) Протягом весни 2021 року у Верховній Раді України відбулося 1778 голосувань. Херсонські депутати-мажоритарники найчастіше “утримувалися” при голосуваннях (у 50,4% випадків). У 25,7% випадків депутати голосували “за”. У 6,1% випадків парламентарі не голосували, ще у 2% – натискали кнопку “проти”. Відсутніми херсонські мажоритарники були при 15,8% голосувань.

Найбільш дисциплінованим з херсонських депутатів є Олексій Ковальов. Депутат взяв участь у 97,4% голосувань, пропустивши лише 47 голосувань. Павло Павліш перебуває на 2 місці за показником дисциплінованості. Він взяв участь у 88% голосувань. Володимир Іванов має “бронзове” третє місце та показник участь в голосуваннях на рівні 85%. Що стосується Вікторії Вагнєр, то депутатка пропустила 33,6% голосувань, що є найбільшим показником на Херсонщині.

Нагадаємо, що відповідно до ухвалених у жовтні 2019 року парламентом змін до законодавства тепер відвідуваність народними депутатами пленарних засідань вимірюється їх участю в голосуваннях. Тобто, якщо депутат не голосує, то він не присутній на засіданнях. Обранцям, які пропустили більше 30% голосувань, не відшкодовуються витрати, пов’язані з виконанням ними депутатських повноважень, за відповідний календарний місяць. Ця сума дорівнює розміру місячної заробітної плати народного депутата і не підлягає оподаткуванню.

Рішення по відшкодування витрат приймають у Комітеті з питань Регламенту депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України. 

Що стосується позитивних голосувань, то найчастіше “за” ініціативи, які розглядались в парламенті, голосував Олексій Ковальов – 29,1%, трохи менше Павло Павліш – 27,8%, Володимир Іванов – 26,4%, Вікторія Вагнєр – 19,6%.

Голосування проти лінії фракції Для обрахунку показника голосувань народного депутата проти лінії фракції використовується інструментарій Rada4you.org розроблений Громадянською мережею ОПОРА. Згідно з методологією голосуванням проти лінії фракції є ситуація, коли голосування депутата не відповідає тому, як проголосувало понад 50% членів фракції чи групи, до якої він входить. Даний показник включає в себе голосування парламентарів протягом всієї каденції.

Проаналізувавши голосування парламентарів з початку роботи Верховної Ради України IX скликання можна побачити, що найменш синхронно з фракцією голосує Павло Паліш. Показник його голосувань проти фракції становить  27,7%. У Олексія Ковальова цей показник становить 17,1 %, Володимир Іванов має  13,6 % таких голосувань. Найменше проти своєї фракції з херсонських нардепів голосує Вікторія Вагнєр – 7,8%.

Ініціативи та їх тематика Народний депутат може виступати ініціатором законопроектів одноосібно або у співавторстві з іншими депутатами. За березень-травень народні обранці від Херсонщини зареєстрували у співавторстві з іншими політиками 20 законопроєктів. Лідером за кількістю ініційованих проєктів є Олексій Ковальов, обраний у 186 окрузі, який має 7 зареєстрованих ініціатив.

5 з 7 законопроєктів  депутат  ініціював одноосібно. Це законопроєкт №5442 Проект Закону про внесення змін до Закону України про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального стосовно врегулювання співмірності санкцій статті 17 щодо зберігання пального.

Ще чотири законопроекти стосувались змін до Податкового Кодексу: №5181 Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо порядку сплати (перерахування) податку до бюджету; №5282 Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення економічного і соціального розвитку територіальних громад; №5283 Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення тиску контролюючих органів на суб’єктів господарювання; №5483 Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо запровадження продажу заставного майна боржника через систему електронних торгів).

Олексій Ковальов як співавтор долучився до роботи над законпоєктом №5425-1 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання окремих видів товарів та №5516 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо встановлення строків набрання чинності нових форм податкових декларацій, податкових та акцизних накладних.

Народна депутатка Вікторія Вагнєр, яка була обрана у 183 виборчому окрузі, за березень-травень 2021 року зареєструвала 4 законопроєкти, два з яких стосувались тематики медичного комітету в якому вона працює. Це законопроєкт №5415 про внесення змін до статті 39 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" щодо врегулювання окремих питань соціального захисту медичних працівників, постраждалих від коронавірусної хвороби (COVID-19); №5475 Проект Закону про Уповноваженого з медичних питань.

Інші два проєкти відносились до комітету з питань освіти, науки та інновацій та комітету з питань аграрної та земельної політики відповідно: №5365 Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про повну загальну середню освіту" (щодо відновлення конституційних прав працівників закладів загальної середньої освіти); №5237 Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про пестициди і агрохімікати" щодо вдосконалення вимог до маркування пестицидів і агрохімікатів".

Народний депутат Павло Павліш, обраний у 182 виборчому окрузі, навесні 2021 року зареєстрував 5 законопроєктів, проте жоден не стосувався сфери відання його Комітету з питань правової політики. Депутат долучився до законопроєктів: №5248 Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо одночасного переходу прав на земельну ділянку у зв`язку з переходом прав на об'єкт нерухомого майна, який на ній розташовано); №5304 Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо збільшення видатків на забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами; №5340 Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про оборонні закупівлі" щодо деяких питань компенсаційних (офсетних) договорів; №5376 Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні; № 5406 Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони використання тварин у цирку та інших незаконних видовищних заходах із залученням тварин.

Володимир Іванов, обраний по 185 округу, зареєстрував 4 законопроєкти: №5454 Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг під час дії карантину; №5066-1 Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо збільшення відсотку зарахування податку на доходи фізичних осіб до бюджетів місцевого самоврядування; №5473-1 Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції; №5495 Проект Закону про особливості надання електронних публічних послуг.
Виступи депутатів Право на виступ під час пленарних засідань належить до інструментарію впливу парламентаря на законотворчий процес. Депутат може використовувати його для донесення власної позиції до інших парламентарів, висловлення пропозиції чи незгоди з питань, які розглядаються у парламенті, тощо.

Серед депутатів Херсонщини цим правом 25 разів скористався Олексій Ковальов, загальний час його виступів становить 20 хвилин 50 секунд. У Павла Павліша зафіксовано лише один виступ на 4 секунди, депутат передавав слово іншому народному депутату. Вікторія Вагнєр та Володимир Іванов своїм правом на виступ не користувались.

А от серед всієї Верховної Ради найбільш говірким виявився представник «Опозиційної платформи – За  життя» Нестор Шуфрич, який загалом виступав трохи більше 3 годин. Для цього загалом він виступав 155 разів. В основному депутат критикував політику Уряду та Президента.