SOS: Херсонські парки потопають у бур’янах

6 лет назад 0

Херсонські парки завжди славились своєю красою та охайністю. Мешканці міста згадують часи, коли функціонували фонтани, на клумбах росли квіти, а «Лебедине озеро» було чи не найбільшою окрасою обласного центру.

З часом ситуація лише погіршувалась. Але таким занедбаним та необлаштованим центральний парк не пам’ятають навіть старожили.
Бруд, сміття на узбіччі, височезні трави – стали звичною для багатьох херсонців картиною.

Прибирається зелена зона (як і решта парків міста) нечасто, декілька разів на рік, та й то, в переддень державних свят.
Чому парки і сквери Херсона потопають в бур’янах при функціонуючих комунальних підприємствах? — цим питанням задаються багато херсонців.

Більшість зелених зон міста знаходиться під наглядом КП «Парки Херсона», створеного рішенням сесії міськради від 24 червня 2016 року.
Очолює підприємство депутат міськради С.Білоковиленко, успішний, в минулому, підприємець, у власності якого були магазини, торгівельні точки та нічний клуб «Шоколад».

Щоправда, уміючи реалізувати комп’ютери, шкіряне взуття та продукти харчування, чоловік абсолютно не має досвіду роботи у комунальній сфері, що й відображається на результативності роботи підприємства.

Загалом особа Білоковиленка неоднозначна і викликає багато запитань. Ще до того, як обійняти посаду директора КП «Парки Херсона» він проявляв неабияку активність щодо благоустрою зелених зон, «обурювався» незаконною діяльністю атракціонів, розташованих на території.

Відтоді минуло 9 місяців, та змін у ввірених йому територіях не прослідковується, ба більше, — ситуація з прибиранням дійшла до критичної точки.

Наштовхує на роздуми і питання фінансування КП. Минулого року підприємство отримало із міського бюджету 580 тис.грн. Із цих коштів, на зарплати витратили 195 тис.грн,, на ремонт офісу – 63 тис.грн, ще майже 200 тис.грн. витратили на техніку та облаштування «робочого» місця.

істрація вирішила перейти до своїх прямих обов’язків та придбати техніку для прибирання ввірених територій. Загалом, мотокоси, бензопили та мастила обійшлися в 153тис.478 грн, — сума менша, ніж на оформлення власних кабінетів.

У 2017 році міськбюджетом на потреби КП «Парки Херсона» передбачено дещо більшу суму – 3 млн.981 тис.грн. (сюди входять оплата праці, комунальні витрати, придбання паливно-мастильних матеріалів, вивіз сміття з парків, витрати на спецодяг, інвентар тощо).

За період лютий-березень 2017 року, уже витрачено більше 1 млн.грн., причому придбання квітів та інвентарю обійшлося у 68 тис.грн. Решта – на ремонт все того ж злополучного офісу.

Окрім того, представники КП «Парки Херсона» на початку березня 2017 року ще й отримали премію у розмірі 60 тис. грн.
За які заслуги преміюється шойноутворене підприємство, яке, по суті, не принесло місту жодної користі?
Депутати скаржаться, що утворене для благ Херсона підприємство не виконує навіть половини своїх зобов’язань.

Реакція ж мера міста на цю ситуацію прогнозована – Миколаєнко вже традиційно вмикає ігнор, а на прямі запитання стосовно бездіяльності КП «Парки Херсона» відповідає неоднозначно.

Чим виправдана така «мерська ласка» невідомо, та поки чиновники керуються власними інтересами в розподілі обов’язків, місто потопає у бур’янах.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.