Три українських міста планують повністю перейти на відновлювальну енергетику

6 лет назад 0

Така ціль означає, зокрема, скорочення споживання енергії містом і відмову від викопного палива.

Очільники Житомира, Кам'янця-Подільського і Чорткова ухвалили меморандум про поступовий перехід енергосистем на відновлювальні джерела енергії.

Про це повідомили в міжнародній неурядовій кліматичній організації 350.org, створеній з метою залучення уваги громадськості до антропогенних змін клімату, з якою очільники міст і підписали докумен, передає ipress.ua.

Зокрема, сьогодні, 7 вересня, два українських міста – Чортків та Кам'янець-Подільський – публічно заявили про мету перевести енергосистеми міст на 100% відновлювані джерела енергії до 2050 року.

"Мер м. Чортків Володимир Шматько та секретар міської ради м. Кам'янець-Подільський Дмитро Васильянов, засвідчили свою амбітну мету підписанням меморандуму з Міжнародною кліматичною організацією 350.org – Україна. Така ціль означає скорочення споживання енергії містом, відмову від викопного палива та поступовий перехід енергобалансу міста на ВДЕ", – зазначили в організації.

На підписанні був присутній і мер Житомира Сергій Сухомлин, який зробив таку ж заяву в кінці червня 2018 року та підписав меморандум. Житомир – перше місто в регіоні Східна Європа – Кавказ – Центральна Азія, яке починає публічний процес енергетичного переходу в місті на ВДЕ.

У 350.org закликали й інших мерів міст переходити на відновлювані джерела енергії.