В окупованому Скадовську росіяни стали забирати житло у тих, хто не має російського паспорта

2 недели назад 0

У тимчасово окупованому Скадовську на Херсонщині російська "влада" розпочала новий етап так званої паспортизації, який фактично ставить місцевих жителів перед жорстким вибором: отримати російський паспорт або втратити своє житло.

Скадовський міський голова Скадовська Олександр Яковлєв  про це в інтерв'ю Новини.LIVE.

Окупаційна адміністрація оприлюднила список житлових приміщень, які підлягають "націоналізації". Власникам надається лише 30 днів, щоб з'явитися особисто у відповідному відомстві в Генічеську та підтвердити своє право власності. Ключова умова — наявність російського паспорта та правовстановлюючих документів.

"Якщо впродовж 30 днів власники не з'являться, то майно буде націоналізовано," — пояснив Яковлєв.

Він підкреслює, що для багатьох українців, особливо тих, хто виїхав з окупованих територій, виконання цих вимог практично неможливе.
Ситуація ускладнюється тим, що багато квартир вже зайняті.

"У мене там квартира. У ній живе з першого тижня хтось. Зараз ця квартира з'явилась у тих списках на націоналізацію," — поділився  особистим досвідом мер Скадовська.

Нагадаємо, Центр національно спротиву днями повідомив, що на ТОТ Луганської області росіяни передають відібране в українців  житло силовикам і мігрантам. Окупанти не визнають документи на власність, видані за законодавством України, і вимагають їх переоформлення відповідно до російських норм.