Верховна Рада підтримує хімічну кастрацію педофілів

5 лет назад 0

ВРУ прийняла за основу законопроект про реєстр та хімічну кастрацію педофілів.

Верховна Рада України сьогодні, 11 липня, прийняла за основу законопроект № 6607 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо впровадження Єдиного реєстру осіб засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього та посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього)». «За» проголосували 228 народних депутатів.

Законопроект передбачає особливий порядок застосування заходів медичного характеру, препаратів, які пригнічують статевий потяг до осіб, які вчинили злочин проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітнього (малолітньої) і страждають розладом сексуальної переваги (педофілією) під час та після відбування покарання.

Заходи у вигляді хімічної кастрації можуть бути застосовані лише на підставі добровільного звернення засудженого за такі злочини, за рішенням суду і за наявності відповідного висновку судово-психіатричної та судово-медичної експертиз.

Пропонується створення Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього, який має стати запобіжником для повторення (рецидиву) таких злочинів.

Передбачається, що держателем даного реєстру має бути Міністерство юстиції України.

Даний реєстр – це електронна база даних, відповідно до якої здійснюється збирання, зберігання, захист, облік, пошук, узагальнення даних про осіб, які вчинили злочини проти статевої свободи та недоторканості малолітньої особи.

Користувачами реєстру є керівники прокуратур та органів досудового розслідування, прокурори, слідчі та інші уповноважені особи органів поліції та Державного бюро розслідувань. Право на отримання інформації щодо факту перебування конкретної особи в Єдиному реєстрі злочинців, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи у зв’язку із прийняттям її на роботу, матимуть керівники дошкільних навчальних закладів, середніх навчальних закладів, позашкільних навчальних закладів, закладів охорони здоров’я або іншої установи та організації, зобов’язаної здійснювати нагляд за малолітніми особами або надавати послуги медичного, навчального та соціального характеру. Наприклад, керівники дитячих таборів, санаторіїв, спортивних шкіл, різноманітних гуртків, тощо.

До реєстру будуть вноситися такі відомості: прізвище, ім’я, по батькові засудженого, дату народження, місце проживання та перебування, злочин, за який його було засуджено, вид кримінального покарання, який до нього було застосовано, інформація про фактично відбуте ним покарання, інформація щодо застосування відносно особи добровільного заходу медичного характеру у вигляді хімічної кастрації, інформація про ухилення особи від  застосування щодо неї такого заходу, а також інформацію про порушення правил адміністративного нагляду.

Інформація про особу вноситься до реєстру на підставі обвинувального вироку суду.

У разі якщо особа вчинила злочин проти  статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього до створення реєстру, інформація про таку особу вноситься до реєстру на підставі ухвали суду за місцем проживання такої особи або місцем відбування нею покарання за клопотанням прокурора.

Крім того, пропонується посилення кримінального покарання за такі злочини.

Таким чином, відкрито шлях для подальшої роботи над вдосконаленням законодавства в сфері захисту дітей та посилення покарання для педофілів.

Як раніше повідомляв перший заступник голови Нацполіції  В’ячеслав Аброськін лише за добу 8 липня поліцейські в різних регіонах України виявили трьох педофілів, які зґвалтували неповнолітніх, ще один робив це з двома дітьми протягом тривалого часу.

Департамент комунікації МВС України