У Генічеську зі сліпих окупантів робитимуть масажистів

1 месяц назад 0

Справжній аншлаг зібрали в окупованому Генічеську офтальмологи з російського міста Чебоксари. До прикомандированих спеціалістів з Чувашії, розповіли генічани, черги стояли такі, що до інших лікарів було важко через них пробратись.

«Спеціалісти Чебоксарської філії Національного медичного центру «Мікрохірургія ока» провели прийоми у Генічеській центральній районній лікарні, — повідомив окупаційний телеканал «Таврия». — За чотири дні офтальмологи оглянули більше 350 пацієнтів».

«Левову частку патологій посіли катаракта, глаукома, а також короткозорість
, — розповів пропагандистам офтальмолог Ілья Куліков. — Також були діагностовані захворювання сітківки і рогівки. Даємо наші заключения, на основі яких направляємо пацієнтів у Краснодарську філію, у Москву — у головну організацію, і, так як я представляю Чебоксарську філію, запрошуємо пацієнтів на хірургічне лікування і до нас. Наразі у Мелітополі оперує хірургічна бригада, також ми відправляємо пацієнтів туди».

Прикомандировані лікарі і далі спершу приділяють увагу пораненим окупантам у госпіталях, і, якщо лишається час, оглядають мешканців окупованого краю. Тих військових, кому вже не допомогти, окупаційний фонд «Защитники Отечества» збирається навчати на масажистів в окупаційному Генічеському медичному коледжі. Про формування «навчальної групи для ветеранів СВО, які втратили зір на фронті», заявила та сама «Таврия». Поки що бажання стати масажистами виявили п’ятеро сліпих окупантів. їх обіцяють безкоштовно поселити у гуртожиток навчального закладу, вчити лікувальному масажу і видати дипломи російського держзразка.

Борис ВИНОГРАДОВ,