10 років позбавлення волі з конфіскацією майна за зайняття посади заступника голови воєнно-цивільної адміністрації в окупованому місті Херсон

7 месяцев назад 0

27 грудня 2023 року Малиновський районний суд м. Одеси ухвалив вирок за обвинуваченням особи у добровільному зайнятті громадянином України посади, пов’язанної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-гоподарських функцій, у незаконних органів влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора (ч.5 ст. 111-1 КК України).

Звертаємо вашу увагу, що кримінальне провадження розглядалось у спеціальному провадженні  (in absentia) — за відсутністю обвинуваченого. При цьому судом було вжито всіх заходів про виклик обвинуваченого у судові засідання.  Обвинувачений був поінформований належним чином про дати слухання справи, а також дотримані його права на належне представництво у суді, відповідно до вимог КПК України.

Під час судових дебатів сторона обвинувачення просила суд визнати громадянина винним та призначити відповідне покарання в межах санкцій осудних статей, а саме 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування на строк 15 (п`ятнадцять) років з конфіскацією усього належного майна.

В свою чергу сторона захисту просила суд постановити виправдувальний вирок.

Оцінивши докази, які були подані сторонами кримінального провадження, суд дійшов висновку про винуватість громадянина у скоєнні кримінального правопорушення та призначив йому покарання у  виді 10 (десяти) років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування на строк 15 (п`ятнадцять) років з конфіскацією усього належного майна на користь держави.

На переконання суду, призначення обвинуваченому саме такого покарання буде справедливим, співрозмірним і достатнім для його виправлення, кари та запобігання вчинення нових злочинів.

Інформаційно:  громадянин обвинувачується у тому, що всупереч національній безпеці України, добровільно шляхом вчинення дій, направлених на нанесення шкоди суверенітету,територіальній цілісності України зайняв посаду заступника голови воєнно-цивільної адміністрації м. Херсон, тобто посаду, яка належить до посад окупаційної адміністрації рф.

Вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений в установленому законом порядку.