10 років ув’язнення з конфіскацією майна — донеччанку засуджено за колабораціонізм

1 месяц назад 0

За публічного обвинувачення прокурорів Херсонської обласної прокуратури мешканку Донеччини визнано винною у колабораційній діяльності та посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 5 ст. 111-1, ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1, ч. 2 ст. 110 КК України).

Про це повідомила пресслужба Херсонської обласної прокуратури.

Вироком суду її засуджено до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також їй заборонено займати будь-які посади в органах державної влади та займатися виборчою діяльністю протягом 15 років. 
 
Прокурори у суді довели, що обвинувачена під час тимчасової окупації Херсонщини сприяла встановленню та утвердженню окупаційної влади. 
 
Влітку 2022 року вона очолила так званий «Департамент внутренней и внешней политики ВГА Херсонской области» та забезпечувала його роботу. Виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції.
 
Пізніше, реалізуючи план військово-політичного керівництва рф, спрямований на зміну меж державного кордону України, засуджена очолила «виборчу комісію області» та вжила низку заходів для організації та проведення незаконного референдуму щодо виходу зі складу України та приєднання до рф тимчасово окупованої області. Вона займалася створенням територіальних виборчих комісій, формуванням списків виборців, облаштуванням приміщень та іншими організаційними питаннями.
 
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області.
 
Строк відбування покарання обчислюватиметься з моменту її фактичного затримання.