Без електрики залишилися майже 500 населених пунктів — Міненерго

3 месяца назад 0

492 населених пункти в Україні залишаються без світла через негоду, бойові дії і технологічні порушення станом на ранок 8 грудня. Обмеження  не застосовується в жодній із областей. Планові відключення побутових споживачів не передбачаються. При цьому зранку диспетчерський центр "Укренерго" фіксує високий рівень споживання.
Про це повідомляють Міненерго та "Укренерго".

Дніпропетровська область Через несприятливі метеоумови знеструмлено 13 населених пунктів — 2 тисячі абонентів.

Донеччина Через обстріли знеструмлено 56 населених пунктів (22,5 тисячі споживачів). Водночас підключено 11 населених пунктів (22,7 тисячі споживачів), знеструмлених раніше.

Запорізька область Без напруги з технічних причин станом на 9:00 ранку залишалися 15 населених пунктів (5 тисяч точок обліку). Через бойові дії залишаються без світла 63 населених пункти (близько 26 тисяч споживачів).

Львівська область З технічних причин увечері 7 грудня знеструмлювалися 13,8 тисячі споживачів. Усіх підключили впродовж години.

Миколаївщина Станом на 9:00 годину ранку через негоду відключилися близько 200 абонентів. Тривають роботи з відновлення електропостачання.

Сумщина Внаслідок обстрілів без світла залишаються 56 населених пунктів — 2,5 тисячі точок обліку.

Харківщина Внаслідок обстрілу знеструмлено споживачів в обласному центрі і 3 населених пункти в області. Масштаб пошкоджень уточнюється. Вдалося заживити 34 клієнтів. Всього без електроенергії залишається 68 населених пунктів, це 16,2 тисячі споживачів.

Херсонщина В обласному центрі заживили 43 абонентів, всього в місті знеструмлено 4,6 тисячі абонентів. В області залишаються без напруги 45 населених пунктів (понад 26 тисяч точок обліку).

Чернігівщина Станом на 9:00 годину ранку в області внаслідок бойових дій без напруги — 19 населених пунктів (1,6 тисячі точок обліку), через технічні причини відключено 2 населених пункти (47 абонентів).

Застосування планових відключень побутових споживачів не передбачається. Ситуація в енергосистемі стабільна та контрольована.

В "Укренерго" зранку 8 грудня повідомили, що споживання тримається на рекордно високому за цей опалювальний сезон рівні. "Укренерго" вимушено знову залучати з 11:00 до 19:00 аварійну допомогу з Румунії та Польщі.

"7 грудня, в енергосистемі вранці був зафіксований рекордно високий за цей опалювальний сезон рівень споживання. Добовий максимум споживання вчора був на 4% вище, ніж відповідний показник 6 грудня. Сьогодні зранку Диспетчерський центр "Укренерго" знову фіксує високий рівень споживання, який майже дорівнює вчорашньому рекорду" , — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що в енергосистеми зберігається важка ситуація. Споживання через похолодання тримається на найвищому за опалювальний сезон рівні. Для того, щоб задовільнити зростання попиту на 4%, в енергосистемі має додатково запрацювати 3 блоки теплоелектростанцій. Але на електростанціях наразі немає вільних потужностей, пояснили в "Укренерго".

Внаслідок систематичних і тривалих обстрілів вчергове постраждала одна з теплоелектростанцій у східному регіоні. В іншому регіоні в аварійний ремонт через зауваження до роботи обладнання вийшов один із енергоблоків. Ще на деяких блоках теплоелектростанцій тривають ремонтні роботи, а сонячні електростанції не можуть працювати на максимумі своїх можливостей через щільну хмарність по всій країні.