Бузковий парк – місце героїчного спротиву Херсона: який вигляд він має сьогодні

1 месяц назад 0

Бузковий парк, або як його ще називають бузковий гай. Саме тут 1 березня 2022 року, ще на початку повномасштабного вторгнення, в бій з російськими загарбниками вступили бійці територіальної оборони Херсона.

Бій був нерівний: бійці тероборони були з автоматами та  « коктейлями Молотова», а росіяни – на броньованій техніці. Тоді у парку в бою з окупантами загинули близько 30 херсонців.

Кожен з них є героєм! І увійшов в історію херсонського спротиву з російським загабникам.Нині на місці, де відбувся бій, створено меморіальний комплекс «Бузковий гай» пам’яті захисників Херсона. Саме таку назву під час громадських обговорень у минулому році підтримала більшість херсонців.

Також, як повідомляла «Гривна», 1 березня 2023 року в Бузковому сквері було встановлено пам'ятний знак до річниці трагедії. Його встановили на знак пам’яті про полеглих побратимів бійці 124 бригади ТРО та добровольчого формування «Феміда».

З того часу минуло вже понад два роки, Херсон знову вільний. І берже пам’ять про своїх захисників, які загинули за свободу для міста та його жителів.

Який виглядає нині має бузковий парк, можна побачити на фото журналіста «».

Про події, що відбулися тут понад 2 роки тому, нагадує не лише пам’ятний знак, а й понівечені дерева, що були свідками героїчних дій херсонців. На стовбурах дерев херсонці розвішали українські прапори, ікони та вінки в пам’ять про загиблих.