Чиновників у Каховці скоротили менше, ніж анонсували

1 год назад 0

Тут планували скоротити до 50 посадовців, але згодом передумали.

З другої спроби Каховська міськрада 25 листопада таки спромоглася скоротити кількість своїх чиновників. Проте ця оптимізація вийшла не такою масштабною, як тут гучно анонсували ще влітку.

Загалом, за пропозицією міського голови Каховки Віталія Немерця, після тривалих дискусій і засідань вирішено скоротити 16 посадовців. У міськраді ліквідують нещодавно створені відділ забезпечення діяльності старости в старостинських округах та внутрішнього контролю та патронатну службу з двома радниками міського голови. А ще навіщось створений за попереднього очільника громади відділ контролю за додержанням законодавства про працю, благоустрій та паркування транспортних засобів. Натомість ліквідовувати відділ з питань депутатської діяльності, як спочатку передбачалось, передумали.

Також міськрада вирішила реорганізувати декілька відділів. Звільненим чиновникам пообіцяли запропонувати вакантні посади. Без роботи не залишаться й звільнені радники міського голови Володимир Рагулін та Інна Каркіна. Першого вже призначили новим заступником мера, а другу хочуть призначити начальницею новоствореного відділу організаційної роботи, інформаційної політики та взаємодії з громадськістю.
— Коли ми збиралися з цього приводу, то обговорювали пропозицію скоротити 41 посаду. Це б дозволило суттєво зменшити навантаження на місцевий бюджет. Але що ми бачимо? Радників скорочують, але під одну з них створюють цілий відділ, якому додають додаткову ставку. До того ж, на початку 2021 року міський голова Віталій Немерець під приводом приєднання сіл збільшив кількість чиновників на 30 ставок. У серпні він запропонував скоротити 30% і створив цілу робочу групу. Та тепер цифра виходить зовсім іншою. Це повністю алогічні і непослідовні дії. Вони просто не розуміють, що роблять, — заявив депутат Каховської міськради від “Європейської солідарності” Михайло Гончар.

А його колегу від “Нам тут жити” Вегандза Мясникяна обурило те, що міський голова не дослухався до пропозицій депутатів.
— В остаточному проєкті рішення ми побачили зовсім не те, про що домовлялися. Не розумію, навіщо ми тоді збиралися і все це обговорювали? — не розуміє він.

Чиновники пояснили, що з приєднанням до міста трьох колишніх сільрад кількість штатних одиниць у міськраді довелося збільшувати. А вже після цього вони зрозуміли, що такого навантаження місцевий бюджет не витримає.

— На 90% міський голова врахував наші пропозиції. Він так бачить. Зволікати далі з цим рішенням ми не можемо. Краще приймати його так, а в лютому, будемо обговорювати і далі корегувати, створимо нову робочу групу, — запевнила депутатка від “Батьківщини” Тетяна Гончарова, відома своїми пропозиціями щодо збільшення кількості чиновників у місті.

На відміну від Гончарової, інших народних обранців не задовольнили виправдання посадовців. Їх обурило те, що частину відділів міськради вирішили не чіпати, бо там працюють близькі друзі керівників громади. До того ж деякі структурні підрозділи, навпаки, за останні роки безпідставно перейменували в управління, аби тамтешні посадовці могли отримувати більші зарплати. Зокрема, управління культури і туризму та управління освіти, які за кількістю штатних одиниць та наявного навантаження мали б бути відділами з відповідно меншими посадовими окладами.

Нагадаємо, що 28 жовтня Каховська міськрада не прийняла рішення за скорочення кількості чиновників. Частину депутатів тоді обурило, що всупереч регламенту з винесеним на голосування проєктом рішення їх навіть не ознайомили.

Олег БАТУРІН
Новый день


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.