Діти, які постраждали внаслідок війни в Україні, мають право на пільги

2 недели назад 0

Українські діти, які визнаються постраждалими через війну в Україні, можуть отримати деякі пільги. Зазначимо, що йдеться про період із моменту першого вторгнення росіян до нашої країни у 2014 році.

Постановою Кабінету Міністрів України №268 встановлено, що статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, можуть отримати особи, які не досягли 18-річного віку на момент подій.

Право на пільги мають ті, хто:- отримали поранення, контузію, каліцтво;- зазнали фізичного, сексуального насильства;- були викрадені або незаконно вивезені за межі України;- залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;- незаконно утримувалися, у тому числі у полоні;- зазнали психологічного насильства.
В Україні немає окремого виду соціальної допомоги для тисяч дітей, які постраждали від російської агресії за останні 10 років. Але вони можуть претендувати на першочергове зарахування до державних дитячих садків, а також на безплатне харчування у дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах. Причому йдеться як про державні, так і приватні дитсадки, школи та інші навчальні заклади.
Щоб оформити пільгу, слід звернутися до Служби у справах дітей та сім'ї та подати відповідну заяву щодо задекларованого/зареєстрованого місця проживання/знаходження дитини як внутрішньо переміщеної особи. Або за місцем виявлення дитини місцевими органами влади.
Зазначимо, що діти, які постраждали в результаті військових дій в Україні, але наразі перебувають за кордоном, на пільги розраховувати не можуть.