Херсонцям про новий штам «Омікрон»

2 года назад 0

Штам коронавірусу «Омікрон» має набагато менший інкубаційний період – у середньому 3 доби. Також цей вид вірусу є більш небезпечним для молодих людей. Про це із посиланням на наукові дослідження повідомляє МОЗ у четвер, 13 січня.
Як повідомляться, Омікрон вражає молодших людей, ніж штамм Дельта. Середній вік пацієнтів з Омікроном становить 30,8 років, тоді як середній вік хворих на штам Дельта — 38,3 роки.
Також новий штам збільшує ризик повторного захворювання. У випадку з Дельтою він становив близько 2,5%, для Омікрона – більше ніж у п'ять разів вище, 13%. Омікрон у 2,9 рази заразніший за Дельту — у країнах, де виявили варіант, подвоєння випадків зараження на рівні спільноти відбувається за 1,53 дні.
У той же час ризик госпіталізацій при Омікроні знижується. Порівняно зі штамом Дельта, випадки захворювання на Омікрон мають на 15-20% менший ризик будь-якої госпіталізації та на 41% менший ризик госпіталізації з перебуванням протягом однієї або більше ночей у лікарні.
Щоб уберегти себе від вірусу в МОЗ, закликали українців правильно використовувати маски; дотримуватися дистанції; регулярно мити руки; вакцинуватись від COVID-19.