Херсонщину накрила хвиля «тарифних» протестів

3 года назад 0

Сьогодні, 16 січня 2021 року, Херсонщину накрила хвиля «тарифних» протестів. 

У с. Чорнобаївка мітингувальники перекрили дорогу всеукраїнського значення, що з’єднує Херсонську та Миколаївську області, аби вимагати від влади скасувати рішення про підвищення тарифів на газ, тепло та електроенергію.

Ще один мітинг відбувся у Херсоні. Більше пів сотні людей зібралися біля стін Херсонської обласної державної адміністрації. Вони вважають, що влада має зупинити тарифний геноцид, оскільки люди не мають грошей платити за підвищені тарифи на комунальні послуги. Обурює людей також, що підвищення тарифів відбувається підчас локдауну, коли чимало людей залишилися без роботи. 

З учасниками акції поспілкувався т. в. о. голови ОДА Сергій Козир. Він розповів, що вчора спілкуючись з ініціативною групою було сформовано ряд пропозицій із зазначеного питання, які вже сьогодні будуть направлені на розгляд центральних органів влади: Офісу Президента, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України.

“Ми намагаємося напрацювати ряд пропозицій, які не тільки вирішать проблему сьогодні, а й унеможливлять повторення подібного у майбутньому. Тому в листі обов’язково будуть відображені пропозиції наших громадян, з якими ми вийшли на відкритий та чесний діалог”, – наголосив Сергій Козир.

Зокрема, в листі-звернення до центральних органів влади є прохання сприяти якнайскорішому введенню в дію рішень, прийнятих на енергетичній нараді, яка відбулась 13 січня 2021 року під керівництвом Президента України Володимира Зеленського, та перегляду введення фіксованої ціни на електричну енергію для населення. 

Також на зустрічі з учасниками акції був присутній Перший заступник голови облради – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський, який розповів, що на 21 січня призначено засідання позачергової сесії Херсонської обласної ради, на яку виносять питання звернення депутатів облради до Президента України, Кабінету Міністрів та Верховної ради щодо ситуації, яка склалась через перегляд тарифів на житлово-комунальні послуги для населення. 

“Засідання сесії призначено на 21 січня, бо ми хочемо врахувати думку якнайбільшої кількості жителів Херсонщини. Зараз до нас ледь не щодня надходять пропозиції від органів місцевого самоврядування, громадських організацій та жителів області. Ми їх всіх вивчаємо, аби опрацювати їх та винести до сесійної зали”, – резюмував Юрій Соболевський.