Херсонська Громадська рада пропонує укладати владі міста земельні угоди з підприємцями, аби досягти прозорих відносин у земельній сфері

5 лет назад 0

На останньому засіданні громадської ради було піднято питання про укладання прямих договорів — земельних сервітутів для ділянок міської землі під тимчасовими спорудами ТС (МАФами). Про це повідомив голова Громадської ради при Херсонському міському голові Олександр Мошнягул на сторінці у Фейсбук.

Голова земельного комітету ГР Костянтин Шульга повідомив, що експерти комітету спільно з активістами ГО "Підприємці Херсону" розробили нормативні матеріали проекту рішення міської ради, який дозволить нарешті вільно укладати земельні сервітути з власниками ТС.

В чому сьогодні проблема? В місті немає механізму, який дозволяв би надавати в користування земельні ділянки під ТС на правових засадах. Через це значна частина тимчасовіих споруд існує в напів легальному стані й не має можливості сплачувати до бюджету кошти за використання міської землі. Такий стан справ може призвести до корупційних дій з боку чиновників, дав підставу міській владі взагалі накласти мараторій на видачу паспортів-прив’язки ТС, а також фактично пригальмував розвиток малого підприємництва.

Тому і виникла необхідність впровадити у Херсоні процедуру укладання земельних сервітутів. Така процедура надає підприємцям можливість проводити інвентарізацію земельних ділянок із внесенням їх до земельного кадастру. Після цього виникають підстави для укладання прямих земельних договорів — сервітутів із власниками ТС.

На перший погляд, все виглядає нібито просто. Громадська рада прийняла звернення до міського голови та до депутатів міської ради з пропозицією впровадити процедуру укладання земельних сервітутів шляхом прийняття відповідного рішення міської ради. Я особисто переговорив з міським головою. На словах він не проти внесення документу на сесію і передав його на вивчення до Департаменту містобудування. Є депутати, які мають намір внести питання на розгляд сесі, наприклад Oxana Dyakova. Нібито є підтримка в депутатському корпусі.

Але є серйозне побоювання, що позитивному вирішенню цього питання буде перешкоджати корумповане земельне "лоббі", в раді яке має вплив на міську владу і не хоче запровадження прозорих відносин у земельній сфері міста.

Вважаючи на велике соціальне, економічне та політичне значення цього питання, громадськість міста має справити відчутний вплив на його позитивне вирішення.