Херсонська та Азербайджанська державні морські академії стали партнерами

3 года назад 0

Минулого тижня остаточно було завершено процедуру щодо підписання угоди про співробітництво між Херсонською державною морською академією та Азербайджанською державною морською академією.
Комунікація щодо ініціювання співробітництва та обговорення їх можливих напрямків, розпочалась близько двох років назад. Обидві морські академії є одними із кращих морських навчальних закладів не тільки в Україні та Азербайджані, але і на теренах країн Чорноморського та Каспійського морських басейнів. Саме це було однією із причин такого детального обговорення співробітництва, яке передбачалось закріпити відповідною угодою.
Якщо Херсонська державна морська академія, спільно з Литовською морською академією (м.Клайпеда) є базовим фундаментом розвитку співробітництва між морськими академіями та університетами з різних країн, що, в свою чергу, є важливим сегментом загального міжнародного проекту створення коридору ефективного співробітництва від Балтики до країн Центральної та Південної Азії, який координується міжнародною командою Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, то Азербайджанська державна морська академія по праву є одним із базових морських навчальних закладів в країнах Каспійського моря.
Остаточно Херсонська та Азербайджанська державні морські академії стали партнерами з моменту підписання вказаної угоди про співробітництво ректором Азербайджанської державної морської академії, доктора філософії з економіки, доцента Гейдара Ханиш огли Асадова та передачі одного її примірника наприкінці минулого тижня в Херсон.
Слід зазначити, що морська освіта в Азербайджані (м.Баку) своїми коріннями уходить в далекий 1881 рік, коли Бакинський міський голова своїм донесенням на ім’я начальника головного управління Кавказького намісництва повідомив про відкриття 21 листопада 1881 року в Баку Морехідного класу.
Після відновлення державної незалежності Азербайджану в 1991 році на базі Бакинського морехідного училища за рішенням Кабінету Міністрів Азербайджанської Республіки від 15 липня 1996 за № 91 була створена Азербайджанська державна морська академія (АГМА), яку 2000 року було включено під номером 012 в каталог Морських навчальних закладів міжнародної морської організації (ММО)
Вaltic-blacksea.com