Херсонські аграрії звернулися до центральної влади щодо тарифу на зрошення

2 года назад 0

49 питань розглянули сьогодні на сесії Херсонської обласної ради.
Традиційно перед початком засідання вручили нагороди мешканцям області, які відзначилися високими досягненнями та вагомими внесками в розбудову Херсонщини.
Зокрема, Указом Президента України Володимира Зеленського до Дня Соборності орденом «За заслуги» ІІІ ступеня нагородили тракториста-машиніста ТОВ «Торговий дом «Долинское» Анатолія Ліфінцева. Про це у фейсбуці повідомив керівник цього підприємства, депутат обласної ради Володимир Хвостов: «Дякую за високе відзначення нашого підприємства. Це спільна нагорода всієї аграрної Херсонщини!», — написав він.
Серед рішень, прийнятих на сьогоднішньому засіданні, Володимир Хвостов звернув увагу на ті, що стосуються його виборчого округу: «Чаплинській лікарні нададуть фінансову підтримку на оплату комунальних послуг та енергоносіїв. Мова про 400 тисяч гривень, які є «непід’ємними» для Чаплинської селищної ради.
Об’єднав зусилля з колегами Павлом Олександровим та Денисом Микитюком та, заручившись підтримкою бюджетної комісії, винесли питання на сесію. З колегами проголосували за виділення з депутатського фонду 39 тисяч гривень на лікування жительки Чаплинки, яка звернулася до нас по допомогу», — інформує Володимир Хвостов.
Окремо депутат-аграрій наголосив на тому, що 17 лютого, зроблено ще один крок до повноцінного відновлення зрошення і повідомив про звернення, прийняте сьогодні депутатами Херсонщини.
«Вчора Верховна Рада України прийняла законопроєкт про організації водокористувачів. А сьогодні депутатський корпус звернувся до Прем'єр-міністра України, Міністра аграрної політики та продовольства України, Державного агентства водних ресурсів України щодо поливного сезону-2022 та тарифів на електроенергію. Нас підтримують у цьому питанні також в.о. голови ДАВР Олексій Кузьменков, голова БУВР нижнього Дніпра Ігор Андрієнко, голова Всеукраїнської Аграрної Ради Андрій Дикун.
Нинішня ситуація насторожує – річного тарифу водогосподарських організацій на забір води для поливу сільгоспкультур наразі немає. Відтак аграрії не можуть планувати довгострокову діяльність.
Нагадаю, 80% тарифу на полив – це вартість електроенергії. Тендери з її закупівлі «водники» вже оголосили, ціна коливається від 4,70 до 4,80 грн за кіловат, але це без розподілу, у сукупності ж виходитиме близько 6 грн – майже вдвічі більше проти минулого року. За такого тарифу собівартість вирощування основних культур півдня країни – пшениці, соняшника, ячменю і сої, порівняно з 2020 роком, зросте на 30%. Це позначиться на кінцевій ціні продуктів для споживачів і може вдарити по продовольчій безпеці», — зазначає Володимир Хвостов.
Поливний сезон 2022 – вже майже на порозі, тож, херсонські аграрії вважають, що з вирішенням «тарифної» проблеми затягувати не можна, і пропонують у зверненні вихід з ситуції.
«Херсонська область в середньому на рік споживає 1 мільярд кубометрів води для зрошення, а це 300-350 мільйонів кіловат годин електроенергії. Чимало… Є оператори ринку, які постачають електроенергію для потужних організацій. Приміром, минулого року «Укрзалізниця» закуповувала її за прямими договорами у НАЕК «Енергоатом» – зекономили понад 4 мільярди гривень.
Тому у зверненні ми просимо визначити постановою Кабміну, що тендери із закупівлі електроенергії для зрошення в Україні проводитиме державна установа – централізована закупівельна організація. Також звертаємося з тим, щоб Уряд доручив НАЕК «Енергоатом» розробити механізм укладання двосторонніх договорів на постачання електроенергії з водгоспами, що належать до сфери управління ДАВР», — каже Володимир Хвостов.
Він переконаний, що такі рішення зроблять зрозумілими і чесними «правила гри» для всіх і гарантуватимуть стале проходження цьогорічного поливного сезону.
Олена РЄЗНІЧЕНКО