Херсонські музейники ідентифікували ще одну картину, викрадену росіянами

1 месяц назад 0

Наукові співробітники Херсонського художнього музею імені  Олексія Шовкуненка продовжують ідентифікацію творів мистецтва, які викрали російські окупанти.

На світлину з Центрального музею Тавриди у Сімферополі потрапила картина  Михайла Андрієнка-Нечитайла «Пейзаж Парижа».

Про це повідомили в музеї.

У дописі зазначають, що юнацькі роки Михайла Андрієнка пройшли в Херсоні. Його сім'я належала до української інтелігенції, атмосфера мистецтва з дитинства оточувала майбутнього художника. Він завжди малював і писав види Херсона. Вищу освіту здобув на юридичному факультеті Санкт-Петербурзького університету, мистецьку – у школі мистецтв Імператорського товариства заохочення мистецтв. Його вчителем був всесвітньовідомий художник  Микола Реріх . У 1920 році художник з Херсона емігрував до Франції, у Париж. І всю решту свого життя до самої смерті провів там.

Твори Андрієнка відображають майже всі художні напрями XX ст. На початку 1915-1916 рр. він виставляв кубістико-конструктивістські роботи. У 1928 році виконав ескіз конструктивістської сценографії та сюрреалістичні натюрморти. У 1930-1950 роках художник писав види Парижа у натуралістичному стилі. Наприкінці 1950‑х рр. і пізніше він використовував нові форми абстракції, не забуваючи звертатися до старих форм ранніх років.

Твори художника зберігалися в колекції відомого французького поціновувача мистецтва і колекціонера Рене Герра. В 1994 році, коли Герра відвідав Україну, зокрема Херсон, він подарував музею малюнки олівцем та картину Андрієнка-Нечитайла «Пейзаж Парижа».
Зараз картина, викрадена російськими окупантами з колекції Херсонського обласного художнього музею ім. О. Шовкуненка, незаконно перебуває в окупованому Криму, в сімферопольському Центральному музеї Тавриди.