Херсонські музейники вже ідентифікували 94 вкрадені окупантами картини

3 месяца назад 0

Справжнім джерелом знахідок став цей кадр, знятий у вересні 2023 року для пропагандистського сюжету в Центральному музеї Тавриди, де окупанти зберігають викрадені з Херсона твори мистецтва.

Про це повідомляється на сторінці Херсонського обласного художнього музею.

Зокрема у об’єктив оператора потрапило багато корисної інформації, яка дозволила нам збільшити список ідентифікованого до 94 робіт. Визначити дві з них допомогли інвентарні номери, за якими твори зареєстровані в музейному каталозі, одну впізнали за фрагментом зображення.
 Данило Дзевановський (1916-2002). Хризантеми. 1953. Полотно, олія.Відомий херсонський художник оспівував буденне життя нашого краю — земля, природа, люди Херсонщини втілені в пейзажах і натюрмортах Данила Дзевановського. Його полотна вирізняє своєрідна творча манера — експресивний мазок, стримана кольорова палітра, довершеність композиційного цілого.
Це вже друга робота художника, перебування якої в Центральному музеї Тавриди доведено. Раніше в Криму «засвітилося» полотно Дзевановського «Сутінки» (1960).

 Михайло Шапошников (1909-1989). Натюрморт. Півонії. Полотно, олія.Харківський художник і талановитий педагог був неперевершеним майстром колористики. В його насичених барвами життя картинах можна побачити всю красу і довершеність світу. Натюрморти Шапошникова вражають щедрістю соковитих фруктів, ошатністю яскравих квітів довершеною гармонією яскравих кольорів.

 Лазар Штирмер (1922-2003). Кактус. 1989. Картон, олія.Художник майже все життя жив і працював у Херсоні. В історію культури регіону він увійшов як художник, який безпомилково відчував декоративні можливості кольору, майстер портрета, пейзажу, натюрморту. Його натюрморти представляють композиції, що побудовані з предметів повсякденного життя, позбавлених особистого емоційного забарвлення.

«Кактус» став третьою роботою Лазаря Штирмера, яка незаконне перебування якої в кримському музеї не викликає сумнівів. Раніше були ідентифіковані його картини «Натюрморт. Кухонний посуд» (1974) та «Робітник» (1972).

Також на цьому стоп-кадрі з відео присутні ще три картини, ідентифіковані раніше:

 Василь Чорний. Натюрморт з самоваром. 1980. ДВП, олія.
 Анатолій Платонов (1927-2005). Чуфут-Кале. Бахчисарай. 1986. Полотно, олія.
 Іван Старенков (1955-2010). Терція. 1996. Полотно, олія.

Робота над ідентифікацією викраденого росіянами не припиняється, і цей кадр ще відкриє нам деякі свої секрети. Далі буде.