Херсонські ПТУ мають готувати фахівців, які необхідні громаді

3 года назад 0

Питання розвитку професійно-технічних навчальних закладів (ПТУ) в місті та громаді в цілому піднімалось на засіданні бюджетної комісії Херсонської міської ради вчора, 31 серпня.
Власне бачення розвитку цих навчальних закладів озвучив голова постійної комісії міськради з питaнь фiнaнciв, плaнувaння бюджeту, iнвecтицiй, peгулятopнoї пoлiтики тa coцiaльнo-eкoнoмiчнoгo poзвитку Андрій Дмитрієв :
— Ми поспілкувались з міським управлінням освіти, профільним заступником. Є така думка звернутись до Кабінету міністрів, аби Уряд передав Херсонській міській територіальній громаді певні ПТУ для того, щоб місто вже було замовником цих послуг. Щоб не держава нам диктувала, які професії нам необхідні, а згідно програми Стратегічного розвитку міста Херсона ми самі планували, ми самі були замовниками.
І в нас будуть заклади, які будуть готувати людей саме за тим фахом, який необхідний саме нашій територіальній громаді. Сьогодні це можуть бути одні спеціалісти, завтра інші. Час іде і наші реалії змінюються. Тому буде зібрана робоча група, чи в рамках тієї групи, яка працює над стратегічним розвитком освіти у Херсоні, будуть запрошені депутати, які опікуються цим питанням.
Ми будемо дивитись, які заклади професійно-технічної освіти ми можемо запропонувати взяти на баланс Херсонської міської територіальної громади. Це дуже важливо ще й для того, аби запропонувати якісь нові, зовсім інші форми освіти. Наприклад, отримання освіти за фахом із застосуванням тих виробництв, що існують в нашому місті.
А у нас достатньо багато виробництв, які потребують додаткових працівників, але немає тієї матеріально-технічної бази для того, щоб навчати нашу молодь цим спеціальностям. Тому це можна буде застосовувати, це будуть вже міські програми. І я думаю, що це буде дуже перспективно, – озвучив Андрій ДМИТРІЄВ .
Колеги по комісії ідею Дмитрієва підтримали, тож найближчим часом спеціальна робоча група буде займатись вивченням цього питання.
Також депутати продовжили розгляд запропонованих змін до бюджету. Під час минулого засідання члени комісії підтримали пропозицію виділення 2 мільйонів гривень на програму «Соціального захисту», в рамках якої мешканцям ОСББ будуть компенсувати частину коштів за ремонт ліфтів, який вже відбувся. Під час засідання 31 серпня депутати збільшили фінансування зазначеної програми ще на 4 мільйони гривень.
Також депутати підтримали виділення земельної ділянки для сміттєпереробного комплексу, який розташують на території Комишанських очисних споруд.
Сергій ГЕОРГІЄВ