Херсонський композитор Олександр Гоноболін підкорив Париж

9 месяцев назад 0

Херсонський скрипаль, композитор і диригент, народний артист України Олександр Гоноболін удостоєний престижної європейської нагороди — Диплома і великої золотої медалі Французького Академічного товариства в Парижі «Мистецтво-Наука-Література». Засноване у 1915 році, знане у світі товариство вшановує людей, котрі своїм талантом і працею роблять вагомий внесок у вплив культури у музиці, мистецтві, літературі і науці. Відтепер у його нагородному реєстрі значиться прізвище і талановитого херсонця.

-Повідомлення про відзнаку стало для мене і несподіванкою, і подарунком до великого державного свята — Дня Незалежності України , — зауважив у розмові з нашим кореспондентом Олександр Гоноболін. — Нагород удостоюються французькі та іноземні діячі, котрих обирає Рада директорів товариства. Лауреати одержують великі золоті медалі із почесною дошкою, а також великими медалями Vermeil (нагороди зі срібла, покритого золотом).

-В урочистій обстановці?
-Аякже! Урочиста церемонія супроводжується театралізованою церемонією і доповнюється почесною вечоринкою у престижному закладі Парижа. Враження на все життя!

-Ви зараз у столиці Франції?
-Ні, не в Парижі, а за 115 кілометрів від нього — в Руані. Це регіон Верхня Нормандія. Продовжую займатися творчістю і благодійністю. На прохання редакції «Нового дня» надсилаю фото. На знімку зі мною мадам Жанін Лебре, президент товариства «Дружба», місто Сент-Етьєнн дю Рувре. До речі, це місто — побратим Нової Каховки.

До сказаного додам, що Олександр Гоноболін — член французьких асоціацій композиторів SACEM та виконавців SPEDIDAM, автор понад музичних 200 творів для симфонічних та камерних оркестрів, ансамблів, струнно-смичкових інструментів, фортепіано, а також вокальні творів. П’єси для скрипки і фортепіано Largo, La Danse, Tango Музичною федерацією Франції рекомендовані для іспитів в музичних закладах країни.

Василь ПІДДУБНЯК, 
Фото з архіву Олександра ГОНОБОЛІНА.