Херсонський лікар 61 рік віддав онкології

3 недели назад 0

Валентин Жердзицький продовжує працювати у Херсонському обласному онкологічному диспансері лікарем.
Йому 85, а він досі консультує, збирає та обробляє інформацію та навчає інтернів. Валентин Жердзицький почав працювати одразу після університету. На 5 і 6 курсах був головою хірургічного гуртка. Тоді й почав оперувати.
" Я думаю, якщо все повернути назад, то я б все одно пішов би цим шляхом. Я не повернув би з нього. За свою діяльність я зробив тисячі операцій. Операція у середньому триває одну дві години. Іноді я робив по три операції на шлунку. Це я по 6 годин стояв за столом. Звичайно, це навантаження вже дається взнаки ", — каже лікар.
У дитинстві, розказує Валентин Олександрович, захоплювався математикою. Навіть після школи вступав до Пермського університету. Хотів бути інженером або фізиком. Але після смерті матері, говорить чоловік, вирішив стати онкологом.
" Вплинула смерть матері на мій вибір. Я її поховав і одразу поїхав до медичного інституту з документами ", — говорить лікар.
З 1972 по 1995 роки Валентин Жердзицький — головний лікар онкологічного диспансеру, який був раніше на вулиці Бєлінського у Херсоні. Саме він був ініціатором розширення медзакладу і зведення сучасної будівлі.
" Я пропрацював головним лікарем 23 роки. Головних лікарів онкодиспансеру всього 15. Я 10-й був. Сьогоднішня головна лікарка Ірина Сокур 15-та. Вона вже 18-й рік працює. Не побила мій рекорд ", — каже онколог.

З 1996 року Валентин Жердзицький не оперує. " Посиджу я на дачі й на риболовлі, але на роботу все одно тягне. Я поки що не розумію, як без роботи вдома сидіти. Думаю, що ще рік-два попрацюю ", — говорить лікар.
Зараз Валентин Олександрович — завідувач інформаційно-аналітичного відділу онкологічного диспансеру. Збирає усі дані по хворих і робить аналіз, а інформацію передає спеціалістам інших лікарень.
Суспільне Херсон


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.