Як Новокаховська міська ТВК Херсонської області утворювала виборчі округи: втручання представників ЗМІ та звернення в поліцію

3 года назад 0

У неділю, 6 вересня, Новокаховська міська територіальна виборча комісія розглядала питання про утворення виборчих округів. У роботу комісії втрутилися представники ЗМІ, внаслідок чого, голова комісії закрила засідання та викликала поліцію. Однак засідання продовжилося під головуванням заступника, постанову про округи  було затверджено. Про це повідомили спостерігачі  ОПОРИ .

На засіданні розглядали два варіанти утворення територіальних виборчих округів. Перший варіант передбачав поділ на 3 округи, другий – на 5 округів.

Голова Новокаховської міської ТВК Людмила Куликова – представниця місцевої організації політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – зазначає:

« На засіданні я зачитувала, чому згідно зі статтями в Законі ми не можемо прийняти три округи. У цьому варіанті є порушення: не дотримано принцип неперервності меж округів. Селища Веселе і Козацьке об’єднали в один округ з селищами Райське, Дніпряни та іншими. Це порушення Закону. В іншому варіанті, де п’ять округів, Козацьке та Веселе приєднані до найближчих дільниць на проспекті Дніпровському та вулиці Історичній… 

Я запропонувала поділ на п’ять округів на рівних умовах, враховуючи кількість виборців і мандатів. Коли я поставила цей варіант на голосування, представники ЗМІ перебивали мене, не дали ознайомитися членами комісії з розрахунками та перешкоджали роботі. Тому я закрила засідання та викликала поліцію».

Відділ комунікації поліції Херсонської області повідомив:  «Вчора, 7 вересня, в Новокаховський відділ поліції надійшло письмове звернення від голови Новокаховської міської територіальної виборчої комісії. Вона повідомила, що 6 вересня під час вирішення питання про утворення виборчих округів до приміщення комісії увійшли 5 місцевих мешканців та зірвали проведення засідання».

Як повідомив заступник начальника Новокаховського відділу поліції Чермен Тускаєв , особи даних громадян встановлені. Звернення зареєстровано до Єдиного обліку. Наразі з’ясовуються всі обставини та проводиться опитування присутніх під час даної події. В разі підтвердження вини вказаних громадян, їх дії кваліфікуватимуться за ст. 212-24 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, або діяльності суб’єкта виборчого процесу, процесу референдуму» (тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). Перевірка триває».

Спостерігачі ОПОРИ повідомляють, що під час засідання особи, які не є членами комісії та представилися журналістами, голосно коментували роботу комісії, говорили за які рішення мають та не мають голосувати. Голова комісії неодноразово робила зауваження, на які вони не реагували.

Після того, як голова комісії покинула зал засідання, Новокаховська ТВК не припинила працювати. Журналісти наполягали на продовженні засідання. Після дискусій, головувати почала заступниця голови комісії Наталя Злипухіна, яка є представницею місцевої організації політичної партії «Влада народу».

Більшість членів комісії проголосували за постанову «Про утворення і перелік територіальних виборчих округів на виборах депутатів до Новокаховської ОТГ Каховського району Херсонської області, встановлення їх меж та присвоєння їм порядкових номерів», у якій йдеться про утворення трьох виборчих округів.
Номер ТВО Опис меж територіального виборчого округу Орієнтовна кількість виборців 1Частина Новокаховської міської громади,  а саме виборчі дільниці: 650590, 650591, 650592, 650593, 650594, 650595, 650606, 650607166142Частина Новокаховської міської громади, а саме виборчі дільниці: 650596, 650597, 650598, 650599, 650600, 650601, 650602, 650603, 650604, 650605, 650608, 650609, 650610176643С-ще Веселе, смт Козацьке, виборчі дільниці м. Нова Каховка: 650611, 650612, 650613; смт Дніпряни, с. Корсунка, с. Нові Лагері, с. Піщане, с. Маслівка, с. Обривка, с-ще Тополівка, с-ще Райське, комунальний заклад «Центральна міська лікарня міста Нова Каховка»153931

Відповідно до частин 1, 3 та 4 статті 201 Виборчого кодексу України територіальні виборчі округи  входять у систему територіальної організації виборів депутатів обласних, районних, районних у місті, а також міських, сільських, селищних рад (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше). Вони утворюються відповідною виборчою комісією не пізніш як на другий день виборчого процесу з дотриманням принципу неперервності меж (зв’язності територій) таких округів та, за можливості, з урахуванням адміністративно-територіального устрою. Відповідна виборча комісія тим самим рішенням присвоює номери територіальним виборчим округам. Орієнтовна кількість таких територіальних округів визначається як ціла частка від ділення кількісного складу відповідної ради на 10. При утворенні цих округів відхилення від їх середньої орієнтовної кількості не може становити більше ніж два округи.