
Яке сьогодні, 6 травня, свято — все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
5 часов назад 0
Сьогодні, 6 травня, День піхоти ЗСУ. Віряни вшановують пам’ять святого Йова. До Нового року залишилося 239 днів.
Яке свято 6 травня 2025 року / © ТСН6 травня 2025 року — вівторок. 1168-й день війни в Україні.
Яке сьогодні церковне свято за новим календарем Сьогодні, 6 травня, віряни святкують день пам’яті святого Йова . Святий праведний Йов, одна з найвизначніших постатей Старого Завіту, увійшов до історії спасіння як зразок безумовної вірності Богові та духовної витривалості перед лицем надзвичайно тяжких випробувань. За свідченням Писання, він був мешканцем землі Уц, відзначався праведністю, моральною бездоганністю, страхом Божим і великою матеріальною заможністю.
На випробування віри Йова було дано Божественний дозвіл, внаслідок чого він утратив усе земне: численне потомство, усі багатства, а згодом і здоров’я. Незважаючи на глибокий особистий біль і страждання, праведник не зневажив імені Господнього, а зберіг смиренність та покору перед Його волею, продовжуючи невтомно молитися й шукати відповіді у вірі.
Тож за свою витривалість і непохитну довіру до Всевишнього Йов був у кінці випробувань удостоєний відновлення всіх благ у подвійному обсязі. Його життєвий подвиг на всі віки залишився символом стійкості праведника серед неосяжних страждань.
Що не можна робити 6 травня
- Забороняється гнівитися, осуджувати інших — праведник Йов не осуджував навіть своїх друзів, які докоряли йому. Тому й вірянам варто виявляти терпіння, стриманість і лагідність.
- Не слід планувати важливі фінансові справи — за повір’ями, 6 травня не варто укладати великі угоди чи починати нові справи, бо вони можуть виявитися нестійкими — як перевірка на терпіння.
- Не можна працювати в землі — у день Йова “землю не слід турбувати”, бо вона пам’ятає сльози страждання. Особливо цього остерігалися жінки.
Народні прикмети і традиції на 6 травня Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- якщо день ясний і теплий — літо буде погожим і врожайним;
- йде дощ — чекайте на грибне літо;
- туман зранку — літо буде спекотним, але з грозами;
- грім на Йова — до багатого врожаю хліба;
- сильний вітер — прикмета буремного літа з частими бурями;
- якщо 6 травня ще не розпустилася береза — весна затягнеться;
- співають жайворонки — на добру погоду найближчими днями.
6 травня в Україні і світі святкують Міжнародний день коучингу . Заснований 2004 року Міжнародною федерацією коучів (ICF), цей день має на меті акцентувати увагу на важливості коучингу для досягнення життєвих і професійних цілей, а також на тому, як коучі допомагають людям розкрити свій потенціал.
Також 6 травня Міжнародний день проти дієти . Цей день було започатковано 1992 року англійською активісткою Міріам Вілсон, яка прагнула звернути увагу на шкідливий вплив постійних спроб схуднути через дієти і на тиск, який вони створюють, сприяючи розвитку нездорового ставлення до власного тіла.
А ще 6 травня День піхоти ЗСУ . Цей день обраний невипадково — 6 травня в історії України є важливою датою, оскільки саме цього дня 1918 року було створено першу піхотну частину в складі української армії під час боротьби за незалежність. Від того часу піхота стала невід’ємною частиною української армії. Піхота є основою будь-якої армії, виконує стратегічно важливі завдання — від оборони до наступальних операцій. Вона займається патрулюванням територій, захистом кордонів, підтримкою стабільності в зоні конфлікту. Українські піхотинці вже неодноразово демонстрували свою відвагу та професіоналізм на полі бою, особливо під час гібридної війни, де їхній внесок у перемогу має вирішальне значення.
6 травня святкують Всесвітній день боротьби з астмою . Припадає на перший вівторок травня. День боротьби з астмою був започаткований 1998 року Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Глобальною ініціативою щодо астми. Його основна мета — інформувати світ про масштаби проблеми, пов’язаної з астмою, і сприяти поліпшенню лікування та підтримки для людей, які страждають від цього хронічного захворювання.