Із 46-ти викрадених Росією вихованців Херсонського дитбудинку повернули лише сімох

4 недели назад 0

Із 46 дітей, яких викрала Росія з Херсонського будинку дитини, сімох повернули до України, одна дитина померла.
Про це повідомила пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій в , передає .

"Із 46 вивезених дітей лише семеро повернулися в Україну, одна дитина померла. Минуло 19 місяців, і діти подорослішали, що ускладнило їх впізнання", — йдеться в повідомленні.

У міністерстві нагадують, що згідно з розслідуванням , напередодні українського контрнаступу на Херсон у жовтні 2022 року росіяни вивезли 46 вихованців місцевого дитбудинку. Їх доправили до Сімферополя і розподілили між двома дитячими будинками.

Зловмисники діяли на підставі указів очільника Кремля Володимира Путіна, які спрощували отримання російського громадянства для українських дітей.

Зазначається, що у відповідь на це генеральний прокурор Міжнародного кримінального суду видав ордери на арешт Путіна та російської уповноваженої з прав дитини, звинувативши їх у незаконному вивезенні щонайменше сотень дітей із дитячих будинків по всій Україні.

Як повідомлялося, за офіційними даними української влади, з 24 лютого 2022 року з України до Росії депортували 19 546 дітей. Це лише ті випадки, які вдалося зафіксувати офіційно – коли батько, опікун чи свідок депортації дитини повідомив про неї Національному інформаційному бюро України.