Карантин надихає: у Херсоні з’явився театральний дворик

4 года назад 0

      Як і обіцяли херсонські служителі Мельпомени, з карантину театр виходить з креативом. Так, передостаннього уїк-енду травня «кулішівці» презентували новий сценічний майданчик – театральний дворик. Тут показали музичну програму в стилі Італії.  

Яскраві нитки з ліхтариків, зелень, що пнеться кудись аж до даху театру, а поряд – малесенькі столики з атласними скатертинами. На вікнах і балконі храму Мельпомени – квіткові кашпо. Навіть і без банера з пейзажем звідкись із Середземнорського узбережжя, без червоно-біло-зелених прапорів, які з’являться у другому відділенні програми, зрозуміло – театр покликав у подорож до країни мелозвучної мови, вина, темпераменту і, звісно ж, світових хітів.Генрі Манчині, Еніо Маріконе – шедеврами італійських композиторів глядача після довгої паузи зустрічає оркестр обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша.

-Щоб порадувати шанувальників сьогодні перед основним заходом, ми проводили репетиції у фойє, де можливо дотримуватися дистанції.
Все ж карантин ще не завершився і маємо виконувати необхідні вимоги. Щодо самої програми – в ній беруть участь солісти оркестру, а от вже в наступних – будуть цілі оркестрові частини, є такі плани,
– розповів диригент оркестру театру Антон Філенко.«Аморе-міо, Італія!» – музична програма, з якої, власне, й запрацював раніше анонсований театральний дворик. Ідея використати службовий простір за будівлею театру належить режисеру Ірині Корольовій. Сама вона розповіла, що плани створити тут той чи інший проект виникли давно, але до втілення все не доходили руки. До конкретних дій підштовхнула пандемія, коли треба було вирішувати, як працювати в нових умовах, виходячи з карантину. Спершу на італійський – дворик перетворився не випадково. -Направду, дуже хотілося підтримати Італію, де сталися такі трагічні події (велика кількість померлих від COVID-19). А надихали мене спогади про  чарівну країну, де була не раз: Венеція, Рим, Флоренція… Можливо, це не так помітно для глядача, але в сьогоднішній програмі дуже багато мого особистого, пов’язаного з Італією, – розповіла режисер-постановник музичної програми Ірина Корольова.

Ромео з Джульєттою, Труффальдіно, Папа Карло, П’єро, «Фелічита», «Сюзанна»… Що тільки не видавали і кого тільки не зображували актори театру в італійській програмі! Вона, без сумніву, стане історичною, адже театр ім. Куліша знову запрацював. Довівши, що підготувати виступи можливо й дистанційно.Актори не приховують – тексти розучували під час карантину, слова і музика пересилалися через інтернет. Ну а тільки-но відкрився театр, приступили до репетицій, нову програму проганяли буквально в темпі вальсу.

-Ми шукали вихід із ситуації, в якій опинилися мистецтво і культура в цілому. Розуміли, що працювати в залах ще не дозволять. На підготовку програми пішло менше місяця. Але ж атмосфера, як і обіцяли, нагадує Італію, правда? Думаю, це гарний початок. Робитимемо нові програми і будемо запрошувати херсонців на вихідні до цієї чудової локації
, – розповів генеральний директор-художній керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Куліша Олександр Книга.Квитки на «Аморе-міо, Італія!» продали всього за день. Цей факт свідчить про одне – глядачі за театром скучили і готові до прем’єр і сюрпризів від «кулішівців».

Марина САВЧЕНКО, Новий день
Фото автора.