Коньяк, бренді та арманьяк − чим відрізняються

4 месяца назад 0

Усі ми добре знаємо ці назви та полюбляємо ці напої. Але часто-густо не можемо визначитись, який краще купувати. Що має коштувати дорожче? У чому полягає принципова різниця між трьома відомими міцними напоями? Ми спробували знайти відповідь на це питання.
Коньяк
Це напій, отриманий в результаті перегонки молодого білого вина за особливою технологією в околицях міста Коньяк, провінція Нова Аквітанія, Франція. Назва контролюється за походженням. Тобто, "коньяками" можуть називатись тільки напої, що походять з визначеного регіону та відповідають місцевим стандартам якості.
Рецептура та технологія жорстко регламентується. Можна брати лишень визначені сорти винограду, врожай потрібно збирати у встановлений час. Так само й перегонка та витримка чітко визначені правилами.
Арманьяк
Виготовляється за дуже схожою технологією, але в іншому регіоні франції. Арманьяк роблять в однойменний місцевості, на батьківщині Д'Артаньяна, Гасконії. Тут теж діють суворі правила та обмеження. Але використовуються інші сорти винограду та й технологія перегонки дещо відрізняється.
Назва теж захищена законодавством Європейського Союзу та правилами міжнародної торгівлі. Але арманьяк навіть близько не такий популярний, як коньяк. Хоча кращі марки цього напою не поступаються свому одвічному конкуренту за органолептичними властивостями. Мабуть, в арманьяка був гірший маркетинг.
Бренді
Це збірна назва для всіх напоїв, що отримують шляхом перегонки вина з білих сортів винограду. Назва не контролюється за походженням. Припустімо, що ви вирішили взяти ті самі сорти винограду, що й використовують виробники коньяку. Ви застосовуєте ту саму технологію, обладнання та процеси. Але якщо ви робите це хоча б за кілометр за межами визначеної географічної зони, то ваш напій вже не може називатись коньяком. Ви мусите писати на етикетці назву "бренді".
Коньяки України
Радянський Союз дивився на міжнародне законодавство, як на річ непотрібну, що лиш створює перешкоди. Тому заводи дозволяли собі писати на етикетках міцних напоїв все, що заманеться. Ці заводи, разом з величезними запасами витриманих високоякісних спиртів у бочках, дістались нам у спадок.
Але сучасна Україна бажає бути повноправним членом світової спільноти. Тому ми намагаємось сумлінно виконувати усі вимоги міжнародного законодавства. Ще й ми вступили в асоціацію з ЄС та добровільно взяли на себе додаткові зобов'язання щодо дотримання норм та правил.
Тому всі вітчизняні напої ми повинні називати "бренді", а не "коньяками". Або ж можемо піти іншим шляхом. Можемо, як у сусідній Молдові, присвоїти нашому бренді свою назву. Молдавське бренді називається "дівін". Й ця назва теж контролюється за походженням.
Що брати
Купуючи оригінальний коньяк чи арманьяк, ви отримаєте гарантію якості. Ви точно знаєте, що буде в пляшці. А коли ви берете бренді, то мусите покладатись на сумління виробника. Добре, що більшість українських алкогольних компаній працюють чесно. Вони виготовляють чудові, якісні напої. Які майже нічим не поступаються своїм більш відомим французьким конкурентам.
Джерело — https://spirt-opt.to/uk/category/cognac-uk/


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.