Космічна країна – космічні таланти. Художниці Каріна і Аліна Гаєві запрошують митців з Херсону створити дизайн ракети

11 месяцев назад 0

Українські мисткині Аліна і Каріна Гаєві стали амбасадорами соціального творчого проєкту Noosphere Art Rocket Park, ініційованого громадською організацією “Асоціація Noosphere”. Художниці створять авторську скульптуру, яка буде реалізована на благодійному аукціоні, кошти з якого йдуть на оновлення парку Гагаріна у Дніпрі.

Сестри Гаєві – дизайнерки, ілюстраторки, засновниці українського бренду одягу про мистецтво GA.EVA. У ролі амбасадорів Noosphere Art Rocket Park художниці поза конкурсом створять дизайн скульптури ракети, яка стане частиною унікальної експозиції у парку Гагаріна (Gagarin Park). Своєю участю Аліна і Каріна виказують підтримку проєкту та спонукають інших художників та творчих аматорів долучитись до конкурсу. “Локальне мистецтво – це самобутній прояв потреб і цінностей місцевості та її митців у конкретному контексті. Я дуже поважаю місцеві ініціативи та вважаю, що залученість саме локальних митців має важливе значення для міста”, – зазначила Каріна Гаєва.

Враховуючи, що Noosphere Art Rocket Park – всеукраїнський проєкт, завдяки ньому можна буде ознайомитися з різноманіттям художніх стилів та форм зі всієї країни. Організатори вже отримали заявки від учасників з 17 областей. Ініціатива об'єднує художній конкурс, виставку скульптур ракет та благодійний аукціон. 

Долучитись до конкурсу може кожен бажаючий, який досяг повноліття. Для цього необхідно зареєструватись на сайті конкурсу та надіслати ескіз оздоблення ракети (макети можна завантажити на сайті). У конкурсній роботі учасники можуть створити образи й символи, що уособлюватимуть космічну, наукову, інженерну, культурну спадщину України, або відобразити соціально важливі теми та ідеї.

Прийом робіт триває до 1 квітня 2021 року. Згодом автори 12 найкращих пропозицій ракетного декору зможуть власноруч перенести свої ескізи на скульптури – 1,5-метрові ракети, які стануть елементами нової унікальної експозиції. Вона буде відкрита 4 жовтня 2021 року, у перший день Всесвітнього тижня космосу, в Gagarin Park у Дніпрі. Інформаційний стенд біля кожної скульптури розповість відвідувачам парку про авторів робіт та ідею, яку вони втілили.

Наприкінці 2021 року всі скульптури, включаючи позаконкурсні роботи амбасадорів проєкту, будуть реалізовані на благодійному аукціоні. Метою аукціону є збір коштів на подальшу реновацію експозиційної зони ботанічного саду Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара – Gagarin Park. Парк є одним із центральних у Дніпрі. Протягом тривалого часу він залишався занедбаним, оскільки був підпорядкованим декільком структурам одночасно, яких поєднувало одне — брак фінансування. 

Скульптури ракет мають не реалістичну «пузату» форму, а швидше мультяшну. Ця форма відображає дитяче уявлення про космічні апарати та має привернути увагу дітей дошкільного і шкільного віку до вивчення і розвитку космічної галузі, ракетобудування та інженерії. Окрім цього, щоб зацікавити художників, молодших за 18 років, і популяризувати космічну тематику серед них, у конкурсі ескізів візьме участь робота переможця конкурсу дитячого малюнку Noosphere Space Art Challenge 2021.

Noosphere Art Rocket Park покликаний залучити до процесу трансформації Gagarin Park якомога ширше коло людей з тим, щоб простір сприймався як щось спільне, до якого причетні всі бажаючі. Захід проходить за ініціативи засновника організації Макса Полякова. 

«Ми прагнемо знайти пасіонаріїв, зібрати навколо нашої громадської організації та її ініціатив людей з проактивною позицією, які бажають власноруч змінювати світ навколо себе. Сподіваюсь, що Gagarin Park спільними зусиллями перетвориться на майданчик для творчої молоді, де кожен бажаючий матиме змогу проявити себе.

Усі проєкти Noosphere покликані об'єднувати якомога більше людей, які бажають позитивних трансформацій, і на кожен долар, яким ці люди «проголосують» за втілення наших спільних проєктів у життя, я додам два своїх», – обіцяє засновник Noosphere Макс Поляков.

Контакти організатора:

Логінова Катерина

+380950230597

loginova@noosphere.com

Для довідки:

ГО «Асоціація Ноосфера» | noosphereglobal.com | gagarinpark.dp.ua/art-contest

«Асоціація Ноосфера» – некомерційна громадська організація, заснована Максимом Поляковим для науково-дослідних і освітніх цілей. Місія Noosphere – стимулювати відкриття, використання і поширення наукових знань, а також інтерес суспільства і бізнесу до науки. Серед відомих ініціатив організації: мережа інноваційних лабораторій Noosphere Engineering School, фестиваль робототехніки BestRoboFest, конкурс інженерних стартапів Vernadsky Challenge і конкурс дитячих космічних малюнків Noosphere Space Art Challenge.

Сторінка проєкту Noosphere Art Rocket Park 


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.