Лікувальні властивості Лемурійського озера на Херсонщині

3 года назад 0

Попри адаптивний карантин на Херсонщині дедалі більше відпочивальників — їдуть туристи з різних куточків України і відпочинок обирають для себе різний.
Є і ті, хто вирішив відпочити біля Рожевого озера у Чаплинському районі: рожева вода, білосніжна сіль, та поруч — грязьові купелі: розташоване це місце у селі Григорівка Чаплинського району, в одній із бухт затоки Сиваш.
" 1 серпня 2003 року мої друзі з Полтави принесли мене сюди на ковдрах. Я вже був майже мертвий. Дружина мене покинула. Офіційна медицина від мене відмовилась. Я написав заповіт і повільно помирав. Врятувати мене вже ніхто не міг. Коли офіційна медицина не допомагає, ми зазвичай починаємо шукати допомогу у природи ", — розповідає власну історію знайомства із озером Володимир Віговський.
Володимир кожного літа на цьому озері, облаштував тут альтанки для відпочивальників. А взимку видобуває грязі: " Після того, як ми провели усі клінічні дослідження, виявилося, що грязь, яка тут лежить, є потужним імуностимулятором. Вона стимулює імунну систему. Одеський інститут, який протягом 7 років працював над вивченням, у заключному протоколі так і написав – «імуномодулюючий ефект». Грязі у Німеччині продаються уже 12 років ", — розповідає Володимир Віговський.
Відпочивальниця Лариса Курсенко — медик за освітою, каже, що вода Лемурійського озера дуже збагачена різноманітними мінералами, кислотами, вуглеводами, азотистими речовинами, солями, переважно хлористого магнію і калію, йодистого натрію, бромистого магнію.
Наталя Бабій до озера приїхала з Чернігівської області . Тут вона не вперше , жінка хворіє на псоріаз і розповідає, що тут добре може підлікуватися: " Псоріаз. Це дуже неприємна хвороба. Ти себе соромишся. Ні в чому не винен, а соромишся. Хочеш вдягнути футболочку, шортики, а не можеш цього зробити. Минулого року ми були 10 днів і набагато менше в мене стало. Зараз приїхали також на 10 днів ".
" Власне у рожевих озерах є цілющі речовини, які благотворно впливають на стан шкіри, опорно руховий апарат, але тут є і інший момент — хороший відпочинок призводить до того, що перебіг інших захворювань зменшується ", — говорить сімейний лікар Іван Терпак.

А ще, лікар радить обережно ставитися до купання в рожевих озерах влітку в полудень, особливо тим, хто має серцево – судинні захворювання.
За матеріалами Суспільне. Херсон


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.