Матері-одиначки, які виїхали з тимчасово окупованого Херсона, не можуть отримати соціальну виплату

2 года назад 0

Переселенці з тимчасово окупованого Херсона не можуть отримати соціальні виплати. Куди звертатись внутрішньопереміщеним особам та які документи подавати, з'ясовувало  .

Мати-одиначка Анастасія — переселенка з Херсона, зараз проживає в Києві. Дівчина розповіла, що не може оформити документи для вторинної соціальної виплати. Востаннє допомогу жінка отримала в грудні 2021 року.

"У Святошинському управлінні соціального захисту я надала свої документи. Мою справу внесли в базу даних, але з часом мені повідомили, що виникла помилка. Управління соціального захисту не може отримати інформацію з моєї первинної подачі документів, адже база знаходиться в Херсоні, до якого немає доступу. На питання, що мені робити, відповіли, що я не одна така. Та можливо, взагалі чекати поки звільнять Херсон", — говорить мати-одиначка.
За рекомендацією управління соціального захисту Суспільне звернулось до Святошинської районної державної адміністрації у місті Києві. Там відповіли, що повторна соціальна допомога надається на підставі подання заяви і декларації про майновий стан сім'ї. А також паперової особової справи отримувача допомоги за місцем попередньої реєстрації. Або за наданням інформації з "Інформаційно-обчислювального центру Мінсоцполітики України" з електронної справи з баз даних.

Переселенець з Херсона Владислав звернувся до Інформаційного обчислювального центру щодо отримання виписки.

"Мені відповіли, що не можуть надавати ніяких даних, бо ця інформація засекречена. Під час розмови повідомили, що на початку війни дійсно були проблеми та не було зв'язку з управлінням соціального захисту міста Херсона, але зараз такої проблеми вже немає ", — каже чоловік.

На прохання херсонця отримати номер телефону Херсонського управління соціального захисту, йому відмовили, тому що ця інформація є засекреченою. Владислав сказав, що намагатиметься і надалі отримати потрібну інформацію від Центру.