Мозкові інсульти: які медичні заклади Херсонщини надають безоплатну допомогу? 

1 месяц назад 0

Мозковий інсульт — є гострим синдромом порушення кровообігу у мозку, що призводить до пошкодження частини мозку. Медична допомога при інсульті – безоплатна. Її вартість оплачує Національна служба здоров’я України в закладах, які мають договір на відповідний пакет –  “Медична допомога при гострому мозковому інсульті”.

“Національна служба здоров’я виплачує медичним закладам від 15 643 до 131 472 тисяч гривень за пролікований випадок, в залежності від складності та необхідності застосування тромболітичної терапії та ендоваскулярних втручань. Тарифи прораховані таким чином, аби послуга була безоплатною для пацієнта. Виплати покривають як ціну витратних матеріалів, так і роботу команди компетентних спеціалістів. З початку року медичні заклади Херсонщини отримали понад 3  мільйони гривень за надання допомоги при гострому мозковому інсульті. Всі виплати медичні заклади отримують вчасно та у повному обсязі”  — пояснює керівник Південного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Денис Чорний. 

У 2024 році НСЗУ уклало контракт за пакетом “Медична допомога при гострому мозковому інсульті” з двома медичними закладами Херсонської області. Зокрема — КНП “Херсонська обласна клінічна лікарня” та “Херсонська міська клінічна лікарня імені Є.Є. Карабелеша”.

В межах пакету “Медична допомога при гострому мозковому інсульті” пацієнт може розраховувати на такі безоплатні медичні послуги:

 

• первинний огляд невропатологом та/або нейрохірургом;

• невідкладна нейровізуалізація (СКТ чи МРТ); 

• лабораторні та інструментальні дослідження 24/7;

• тромболітична терапія;

• оперативні втручання з видалення тромба;

• забезпечення ліками;

• реабілітаційна допомога протягом гострого періоду тощо.

Загалом, за цей рік, медичні заклади Херсонщини надали допомогу 270 пацієнтам, які звертались  з підозрою на гострий мозковий інсульт. 

Безоплатно медична допомога надається як при доставленні бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги, так і при самозверненні пацієнта у невідкладному стані. А також при переведенні з іншого медзакладу або структурного підрозділу лікарні.

Медична допомога за вимогами пакету надається стаціонарно.

Знайти медичний заклад, законтрактований з Національною службою здоров’я України на надання медичної допомоги при гострому інсульті, можна на на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг. Необхідно обрати область (Херсонська) та групу послуг («Медична допомога при гострому інсульті»). Або телефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже потрібний медзаклад. 

Більше про безоплатні медичні послуги — в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням: .