На адмінмежі з Кримом день спротиву окупації відзначили автопробігом та підняттям прапорів

3 года назад 0

Автопробіг та підняття прапорів. Так на адмінмежі із тимчасово окупованим півостровом відзначили день спротиву окупації Автономної республіки Крим та Севастополя. Як все відбувалось бачили кореспонденти Суспільного.

Учасники автопробігу  9.30 стартували з Генічеська та Новоолексіївки. О 10-й від посту дорожньої патрульної служби "Азов" всі автівки поїхали до КПВВ "Чонгар". 

"Я кримчанка, я народилася у Сімферополі. Та зростала там до 13 років. Більш ніж рік тому я переїхала з мамою із міркувань безпеки. Пауза . Мій дідусь політв'язень і до нас могли хоч вночі прийти ФСБ та зробити обшук", — розповідає учасниця автопробігу Розальє Бекірова.  Від автівок учасники акцію пройшли пішою ходою до КПВВ Чонгар. Там відбувся імпровізований мітинг. В ньому взяли участь близько 200 людей.

" Те що сьогодні відбувається в Криму важко описати словами. Російська влада сьогодні робить все для того, щоб залякати кримський народ і в першу чергу кримських татар, які чинять опір російській окупації: обшуки, арешти.17 -20років без обґрунтувань. 17 лютого силовики увірвались до кількох будинків кримських татар, провели обшуки, налякали жінок дітей. Майже всіх арештували на 2 місяця" , — згадує керівник представництва Меджлісу кримськотатарського народу в Херсонській області Абмеджит Сулейманов.
  
 "Сьогодні 7 років, як відбулася окупація Криму. Ми сюди прийшли , щоб підтримати свій народ, який зараз живе в Криму", —  учасник автопробігу Мамед Інверович

У  акції взяли участь кримські політв'язні Едем Бекіров та Євген Панов.
 
 "Крим буде український, кримськотатарський в складі України, як воно і повинно бути. І так буде", — говорить Євген Панов. На адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом люди підняли прапор України та кримськотатарський національний прапор. 

" У душі образа, дуже велика образа, що ми не можемо цей захід проводити там, у Криму. Сумно, що ми зараз безсилі, це просто вбиває. Хоча ми можемо багато і хочемо багато, але на сьогодні безсилі. З такими відчуттями приходимо сюди. Душа розривається, серце плаче. Але сподіваюся, що вже наступного року зможемо таку акцію провести в Криму" , — сказав Едем Бекіров.Ірина Верігіна представниця уповноваженого верховної ради України з дотриманням прав жителів АР Крим та м. Севастополя говорить — до них постійно звертаються кримчанин чиї права порушує окупаційна влада. 

"До нас звертаються люди, які обурені тим, що на території тимчасово окупованого Криму не можуть вивчати українську мову, кримськотатарську мову. Тому що закриваються школи з кримськотатарським навчанням, з українською мовою. Ми знаємо, що міжнародний суд ООН примусив Росію забезпечити вивчення української мови на тимчасово окупованому півострові. Але Росія не виконує ні рішення судів в постійно пригнічує наших громадян ", — сказала Ірина Верігіна.З 2014 року понад  5 тисяч українських громадян були депортовані з тимчасово окупованого півострова. Більше 50 тисяч виїхали з Криму, через небезпеку для їхнього життя, сказала Ірина Верігіна. 

Суспільне Херсон