На Херсонщині курортне селище бореться за «Блакитний прапор»

1 год назад 0

Центральний пляж села Залізний Порт претендує на отримання міжнародної екологічної відзнаки «Блакитний прапор».
Про це повідомила Херсонська облдержадміністрація.
Блакитний прапор — екологічний сертифікат, який видається пляжам і маринам країн Європи, Африки, Карибських островів, а також Нової Зеландії, Канади на підставі рішення незалежного Міжнародного Журі.
Це одне з найвизнаніших у світі добровільних екологічних маркувань, яке підтверджує, що на цієї території дотримуються 32-х жорстких критеріїв, які гарантують безпеку, екологічну чистоту і комфорт.
Пляжі отримують сертифікати напередодні курортного сезону. У Південній півкулі та країнах Карибського басейну це відбувається у листопаді, у Північній півкулі наприкінці травня – початку червня. Підтверджувати право мати Блакитний прапор потрібно щороку.
Наразі у програмі беруть участь вже 50 країн світу. Найбільшу кількість Блакитних прапорів у цьому році отримали пляжі Іспанії — 614, на другому місці Греція — 545, третє місце за Туреччиною — 519 пляжів.
Україна приєдналася до цього руху у 2008 році завдяки громадській організації «Екологічна ініціатива».
У 2021 році Україна у цьому своєрідному екологічному рейтингу вже піднялася до 27 місця. Міжнародне журі відзначило «Блакитним прапором» 18 пляжів. З них дев’ять у Києві, чотири в Одесі та Одеській області, три в Херсонській області (комунальний в с. Щасливцеве, пляж бази відпочинку Чайка-1, та бази відпочинку «Арабатка-клаб» на Арабатській Стрілці), та один пляж у Дніпропетровській області.
Всі пляжі, які відзначили міжнародним сертифікатом, нанесені на карту в офіційному сайті програми.
Вгору


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.