На Херсонщині лікарня взимку може залишитись без опалення

4 года назад 0

Критична ситуація з забезпеченням енергоносіями склалась у Горностаївської центральної районної лікарні. Через недостатнє фінансування заклад не в змозі закупити собі вугілля на зиму. Про це йдеться у зверненні депутатів Горностаївської районної ради, яке вони направили облдержадміністрації і облради. Від обласної влади вони просять посприяти у виділенні цільової додаткової дотації на придбання енергоносіїв у сумі 1,6 млн грн.
— Ці кошти потрібні, щоб наша лікарня не зупинила свою роботу взимку. На жаль, коштів у місцевих бюджетах нема. Громади не мають можливості виділити додаткове фінансування лікарні. Загалом же закладу потрібно 500 тон вугілля, адже площа там чималенька – майже 6 тис. кв метрів. – прокоментував голова райради Сергій Карпеченко.
Як вказано у зверненні депутатів, у 2020 році районна лікарня отримує фінансування, якого вистачає лише на оплату праці медперсоналу і частково на придбання медикаментів. Загалом же сплата комунальних послуг і витрати на енергоносії сягають тут 3 млн грн на рік.
«Лікарня у 2020 році провела заходи з модернізації та оптимізації системи опалення, власними силами відремонтувала котли опалення, залучала благодійників та меценатів щодо постачання альтернативних джерел опалення», — йдеться в повідомленні.
Якщо закупити вугілля не вдасться, то лікарня, як попереджають депутати Горностаївської райради, може обмежити надання медичних послуг в умовах пандемії коронавірусу або ж узагалі закритись.
Олег БАТУРІН Новий день