На Херсонщині лісівники підготувалися до гасіння літніх пожеж

3 года назад 0

У Херсонському обласному управлінні лісового і мисливського господарств готові протидіяти лісовим пожежам у літній період. Про це повідомила його начальниця Тетяна Касіч .

За її словами, з метою запобігання, виявлення і гасіння лісових пожеж в області створено відомчу пожежну охорону з 424 працівників, якими ведеться чергування на 27 лісопожежних станціях.
Для гасіння пожеж є 40 автомашин підвищеної прохідності та 14 лісопожежних модулів. Також у  наявності бортові автомобілі підвищеної прохідності для перевезення людей та матеріалів, патрульні автомобілі, колісні трактори з грунтометами та плугами.
Для нагляду за лісовими масивами встановлено 27 пожежно — спостережних веж, 8 з яких оснащені телевізійними системами спостереження (ТТС), крім того, 3 одиниці ТТС встановлено на вежах мобільного оператора.
"Пожежі завдають непоправної шкоди екологічним системам, лісовим масивам, флорі та фауні, населенню. Тому лісівники тримають руку на пульсі і особливо з настанням тепла — на варті загорянь. Ми зобов'язані реагувати на виклики природи і повинні бути готові до того, щоб протистояти виникненню надзвичайних ситуацій" , — розповіла Тетяна Касіч.
Найважливішим, на її думку, у гасінні лісових пожеж у соснових насадженнях є швидкість реагування. Для цього переоснастять гелікоптер МІ-2 для оперативного реагування під час гасіння на початковій стадії. Він базуватиметься на території Херсонського аеропорту.
Начальниця Херсонського ОУЛМГ вважає, що важливо на законодавчому рівні вирішити питання притягнення до адміністративної відповідальності землекористувачів, які допускають випалювання сухої рослинності та стерні у природних екосистемах області.

"Ще одне з найбільш болючих із настанням тепла питань — збільшиться потік людей і транспорту у  лісові масиви, адже 95% пожеж відбувається з вини населення" , — каже Касіч.
Тому лісівники перекриватимуть лісові дороги та патрулюватимуть ліси разом із працівниками ДСНС та місцевими жителями. Для цього створять спільні групи.
Що відомо:

  • Наймасовіші лісові пожежі у Херсонській області сталися: 2007 року, тоді вогнем було охоплено рекордну площу лісів – майже 8 750 гектарів, та 2012-го.
  • Остання масштабна пожежа біля села Раденськ спалахнула наприкінці травня 2018 року. Вогонь охопив територію площею близько 580 га, з яких 265 було пошкоджено верховим вогнем. Для його подолання було залучено 94 одиниці техніки, зокрема чотири одиниці авіації. Боролися з вогнем рятувальники з шести областей.

UA:Херсон