На Херсонщині підбили підсумки ЗНО

4 года назад 0

Вчора в Херсоні в прес-клубі «Новий день» відбулася прес-конференція на тему: «Підсумки організації і проведення зовнішнього незалежного оцінювання в умовах карантину. Перші результати Херсонщини під час ЗНО 2020»
Під час зустрічі обговорили наступні питання:
• Особливості організації і проведення зовнішнього незалежного оцінювання в умовах карантину. Створення безпечних умов на пунктах тестування.• Особливості зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації 2020 року.• Календар ЗНО – 2020. Особливості проведення ЗНО 2020.• Визначення результатів. Додаткова сесія ЗНО-2020.
Учасниками и прес-конференції були:
Дробиш Ірина Анатоліївна – начальник Управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації Кирпенко Максим Юрійович – директор Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти;
Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2020 року тривала з 03 лютого до 24 березня. Керівники закладів освіти повинні були зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 17 березня 2019 року.

Під час періоду реєстрації у Херсонській області працювало 4 консультаційно-реєстраційних пункти (Херсон, Нова Каховка, Генічеськ), які надавали консультаційну та технічну допомогу випускникам навчальних закладів системи загальної середньої освіти минулих років, а також учням (слухачам, студентам) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які здобудуть повну загальну середню освіту в поточному навчальному році, а також випускникам поточного навчального року (у разі потреби).
За підсумками реєстрації була розроблена мережа пунктів тестування для проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання. Тестування відбулися в округах ЗНО, які працювали на базі начальних закладів м. Херсон, м. Олешки, м. Гола Пристань, м. Нова Каховка, м. Каховка, м. Берислав, м. Генічеськ, смт. Велика Олександрівка, смт. Чаплинка. Загалом на сесіях зовнішнього оцінювання в 2020 році в Херсонській області працювало 44 пункти тестування, де було залучено близько 2600 педагогічних та науково-педагогічних працівників області.
Через збільшення кількості учасників виникла потреба у залучені нових пунктів тестування. З метою ротації та для раціонального розподілу учасників, у 2020р. Херсонським регіональним центром оцінювання якості освіти було залучено 2 нових пункти тестування.
Особливістю ЗНО-2020 було те, що результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (українська мова), математики або історії України (період ХХ–початок ХХІ століття) та одного з предметів на вибір учням зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів, студентів, слухачів закладів вищої освіти на професійно-технічної освіти.
Але 18 червня 2020 року, Верховна Рада України ухвалила закон, відповідно до якого учнів шкіл, профтехів та студентів коледжів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, звільнено від державної підсумкової атестації, водночас вони мали право пройти її за власним бажанням.
Кожен зареєстрований учасник ЗНО мав право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.

Зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання відбувалося з 25 червня до 17 липня 2019 року.

Основні зміни у процедурі проведення ЗНО – 2020 були пов’язанні із забезпечення безпечних умов на пунктах тестування:

• Допуск учасників розпочинався о 9-45, з метою розконцентрації учасників під час процедури ідентифікації;

• Процедура тестування передбачала обов’язкове дотримання маскового режиму;

• Допуск учасників відбувався через процедуру термометрії та чергування на пунктах тестування 2 медичних працівників.

Продовжуючи практику 2018 і 2019 років, в 2020 – сертифікаційна робота з іноземної мови містила частину «Розуміння мови на слух (аудіювання)». На виконання завдань цієї частини було відведено 30 хвилин.

В процесі проведення основної сесії ЗНО-2020 були зафіксовані певні порушення процедури проведення та різного рівня нестандартні ситуації. Найбільш характерними порушеннями учасниками процедури проведення ЗНО були наявність мобільних пристроїв, друкованих, рукописних матеріалів, засобів зчитування та збереження інформації. Телефони і навушники – 12 випадків.

Визначення результатів та перші підсумки ЗНО-2020

Для визначення результатів ЗНО-2020 з кожного предмета встановлюється «пороговий бал». При Херсонському регіональному центрі оцінювання якості освіти було створено експертні групи, що працювали над виробленням регіонального «порогового балу». Загалом було залучено 78 педагогічних та науково-педагогічних працівників, які за технологією Ангофа визначали рівень знань мінімально підготовленого абітурієнта.

В три етапи здійснюється опрацювання і оприлюднення результатів – 16, 23 і 28 липня. Результати останньої групи предметів буде розміщено на персональних сторінках учасників та в кабінетах керівників навчальних закладів до 29 липня.

В разі виникнення сумніву щодо правильності встановлення результату зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета, незгоди з рішенням щодо анулювання результату учасник зовнішнього незалежного оцінювання має право подати апеляційну заяву щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання. Таку заяву подають до Українського центру протягом 5 календарних днів з урахуванням дня офіційного оголошення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з певного навчального предмета.

За першими результатами ЗНО-2020 маємо учасників з Херсонської області, що отримали по 200 балів з математики – це 3 вихованці Херсонського фізико-технічного ліцей Херсонської міської ради та один випускник Херсонського ліцею Херсонської обласної ради. Ще троє учасників отримали по 200 балів з фізики – це вихованці Херсонського фізико-технічного ліцей Херсонської міської ради, Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради та Дудчанського загальноосвітнього об’єднання “дитячий садок – школа І-ІІІ ступенів – позашкільний заклад” Дудчанської сільської ради Нововоронцовського району Херсонської області. Випускник Херсонського фізико-технічного ліцею Херсонської міської ради отримав максимальний бал і з фізики і з математики.

Додаткова сесія ЗНО-2019

У 2020 році додаткова сесія зовнішнього незалежного оцінювання буде проведена з 24 липня до 10 серпня. За результатами реєстрації та розгляду справ регламентною комісією Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти – учасниками додаткової сесії у Херсонській області стали близько 180 осіб. Це учасники з тимчасово окупованих територій; демобілізовані воїни; учасники, що реєструвались в основний і додатковий періоди реєстрації та особи, які з поважних причин не змогли взяти участь у основній сесії тестування. Працюватимуть чотири пункти тестування, з них у Державній установі “Північна виправна колонія №90” і державній установі “Дар’ївська виправна колонія № 10”, де загалом будуть проходити тестування 15 осіб.

NOVAMEDIA