На Херсонщині планують відкрити модульний завод з перероблення будівельного сміття

2 недели назад 0

В будівництві заводу може допомогти Японія.

Про це  начальник Херсонської ОВА  Олександр Прокудін.

За словами посадовця, питання заводу він підіймав на зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Японії в Україні, паном  Кунінорі Мацуда:

"Обговорили подальші напрямки взаємодії. Зокрема — в управлінні відходами. Японія має колосальний досвід у цьому питанні. Це підтверджується й участю у спільному проєкті з ПРООН, в рамках якого Херсонщина отримала 41 одиницю техніки для розчищення завалів", — написав Прокудін. 

Він зауважив, що постійні російські обстріли стали причиною тисяч тонн відходів, що залишаються внаслідок руйнувань. Вони потребують правильної утилізації: 

"Тому у планах — відкрити модульний завод з перероблення будівельного сміття. Таким чином вирішується не лише екологічне питання. З відходів можна отримувати щебінь, пісок, цемент. Ці матеріали повторно використовуватимуться для відбудови зруйнованих об’єктів". 

Також очільник регіону розповів, що вони зачепили й питання допомоги Японії в розмінуванні. Адже на Херсонщині загроза мін залишається великою. Підтримка в навчанні та забезпеченні технічних потреб дуже важливі, щоб зробити область безпечною.

Відомо, що у 2024 році комунальне підприємство "Парки Херсона" Херсонської міської ради планувало на утилізацію сміття  1 200 000 гривень.

Зокрема, утилізації на міському звалищі підлягають тверді побутові відходи, у тому числі великогабаритні та ремонтні відходи. Протягом року планується вивезти  9677  тонн сміття.

Утилізацією займатиметься інше херсонське комунальне підприємство – "Екополіс".

Ще рік тому Київ  Херсону техніку для очищення міста від сміття. А 14 січня до Херсона прибули 5 одиниць техніки: 2 самоскиди та 3 сміттєвози, один з яких місто отримало в подарунок. Техніку Херсон отримав невдовзі після звернення по допомогу до Київської міської ради. Також працювати в Херсоні приїхали 10 водіїв спецтехніки.