На Херсонщині судитимуть генерал-лейтенанта південного військового округу армії рф за ведення агресивної війни

1 месяц назад 0

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно генерал-лейтенанта армії рф за фактом ведення агресивної війни (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України). 

Про це звітує пресслужба Херсонської обласної прокуратури.

Слідством встановлено, що в 2022 році до ведення бойових дій на території Херсонщини військове керівництво країни-агресорки залучило генерал-лейтенанта — командувача 49-ї загальновійськової армії південного військового округу. 
 
Йому підпорядковувались щонайменше сім бригадних формувань, інженерно-саперний полк, спецпризначенці, які вели агресивну війну.  
 
Під керівництвом обвинуваченого було захоплено дамбу Північнокримського каналу, окуповано Херсон та тривав наступ на Миколаїв. 
 
Виконуючи вказівки генерала, військові рф обстрілювали об’єкти цивільної та житлової інфраструктури, грабували та вбивали мирне населення. Через такі напади на території області постраждало щонайменше 2 тисячі цивільних, серед них жінки та діти. 
 
Ведучи агресивну війну, підрозділи армії рф окупували більшу частину Херсонщини, здійснили повну економічну та гуманітарну блокаду регіону. Окупанти встановлювали незаконні блок-пости, де обшукували та вилучали особистий транспорт громадян України, деяких цивільних нелегально ув’язнювали. 
 
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області. Оперативний супровід забезпечував підрозділ контррозвідки УСБ України в області.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.