Нацбанк дасть державі доступ до банківських карток українців

2 месяца назад 0

Держава отримає доступ до банківських карток українців. Вона зможе ідентифікувати номери карток з їхніми власниками, а також отримуватиме інформацію про транзакції, які проводяться за цими картками. Таким чином, поняття банківської таємниці потребуватиме кардинального перегляду.
Про те, які зміни готуються у зв'язку з ширшим доступом держави до інформації про рахунки українців, розповіли в НБУ.
"Зміни пов'язані з необхідністю приведення Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці у відповідність до статей 62, 62.2 Закону України "Про банки і банківську діяльність" та удосконалення порядку розкриття інформації, що становить банківську таємницю, Національному банку України", — пояснили в НБУ.
Наразі невідомо, яким чином доступ держави сприятиме зберіганню та захисту банківської таємниці. Втім, остаточного варіанту немає ще й у НБУ, оскільки ще якийсь час у Нацбанку прийматимуть пропозиції щодо змін.
"Пропозиції та зауваження щодо змін можна подавати до 3 березня 2024 року" , — уточнили в НБУ.

Поки що пропонуються зміни за такими напрямками:

  • розширити список інформації, яка містить банківську таємницю і розкривається за запитами уповноважених держорганів;
  • уточнити типи інформації, що становить банківську таємницю, яку НБУ може передавати Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;
  • уточнити види перевірок, здійснюваних НБУ, під час яких банки мають надавати документи та їхні копії, що містять інформацію з банківською таємницею.

Якщо пропоновані зміни буде ухвалено, то фактично у громадян не залишиться фінансових таємниць від держави. Можна припустити, що основна мета таких нововведень — отримання доступу податківцями до зарахувань на картки українців, з яких не сплачено податки. Ймовірно, це буде наступним кроком.
Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:Фактично це буде лише примусом громадян до виконання закону, який і так є. Адже згідно із законом з усіх додаткових заробітків українців має бути сплачено податок. Водночас у багатьох українців сьогодні головна і найстрашніша їхня банківська таємниця — це сума боргу на кредитній картці.