Наслідки російських обстрілів Херсонщини в липні 2025 року. ІНФОГРАФІКА

8 часов назад 0

У липні 2025 року від російської агресії на правобережжі Херсонщини загинуло 23 людини, а 238 – отримали поранення. 

публікує інфографіку про російські обстріли Херсонщини у липні за даними Херсонської ОВА.

Найбільше людей зазнали поранень 14 липня. У той день  автівки поліції поблизу Чорнобаївки та Молодіжного атакували російські дрони.

Щонайменше один поліціянт отримав поранення. У Білозерці безпілотник влучив у приватний будинок, поранивши трьох чоловіків, які перебували на подвір’ї. Також через атаки російських безпілотників у Дніпровському районі Херсона 14 липня загинули 65-річна та 59-річний містяни.

У липні через атаки безпілотників та обстріли РФ були поранені щонайменше четверо дітей: 9-річний хлопчик у Білозерці, 17-річна дівчина у Зимівнику, 13-річні хлопчик та дівчинка у селі Зорівка Білозерської громади.

Також у селі Правдине 9 липня російський дрон атакував однорічного хлопчика, який грався на подвірʼї будинку. Уламок влучив у серце дитини, і вона миттєво загинула.

У липні 2025 року російські війська щоденно застосовували дрони-камікадзе, артилерійські обстріли та авіаудари по території Херсонської області. У звітах ХОВА неодноразово згадувалося знищення “Шахедів” силами протиповітряної оборони.

Згідно зі звітами ХОВА, у липні російські обстріли вразили щонайменше 389 будинків. Під вогнем опинилися також автозаправки, карети швидкої допомоги, школи, господарські споруди, фермерські господарства, підприємства, об'єкти водо- й газопостачання, автівки, дачні кооперативи, зупинки, театр і ринок. Декілька разів фіксувалося влучання по "Пунктах Незламності". 

Очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін розповідав, що лише за один тиждень липня російська армія 1 923  разів застосовувала FPV-дрони на правобережній Херсонщині. Упродовж цього періоду українським силам ППО  вдалося знищити 1 461 безпілотник. Загалом протягом тижня вдалося знешкодити 76 відсотків усіх дронів армії РФ, які атакували область.

За словами речника Сил оборони півдня Владислава Волошина, у Херсоні безпечних місць більше немає – росіяни намагаються перетворити прибережну зону на руїни.