Названо нові розміри пенсій: кому підвищили одразу на 4 тисячі

1 месяц назад 0

В Україні в 2024-му найбіль​ше пенсії з​росли у судій. З січня по квітень середній розмір  їх виплати збільшився на 4 037 грн та досяг позначки в 103 874 грн.  Водночас середня пенсія зросла з 5 385 до 5 743 грн. 

Про це йдеться в даних ПФУ, які є в розпорядженні OBOZ.UA. Так, частина українців отримують пенсію, розмір якої нижчий за мінімальну.  Йдеться про 67,5 тис. українців, які в середньому отримують 1,4 тис. грн. Це ті українці, які не мають необхідного стажу для отримання пенсії за віком. Мінімальну пенсію в 2361 грн отримують 283 тис. українців на заслуженому відпочинку. 

Серед пенсіонерів близько 2,7 млн тих, хто продовжує працювати. Вони в середньому отримують виплату в розмірі 6 тис. грн. Всього пенсію отримують 10,1 млн осіб.  З них найбільша кількість (2,6 млн) отримують пенсію до 3 тис. грн.  Ще 1,7 млн осіб отримують від 3 тис. до 4 тис. грн. Від 4 тис. до 5 тис. грн отримують 1,8 млн українців. 

Отже, більшість українців на заслуженому відпочинку отримують виплати в розмірі до 5 тис. грн. Високі пенсії (від 10 тис. грн) отримують 1,2 млн пенсіонерів. 

Зазначимо, ефективна пенсійна система може надати можливість працюючому отримувати на заслуженому відпочинку близько 60% звичного доходу. Міжнародна організація праці рекомендує: мінімальний  гарантований дохід на пенсії має становити 40% від звичного заробітку.

Україна, на жаль, цю норму виконує тільки щодо окремих пільгових категорій (наприклад, судді можуть отримувати 80% зарплати на пенсії), або стосовно найбідніших. Українець із середньою зарплатою та стажем у 35 років на заслуженому відпочинку отримує пенсію, розмір якої менший ніж 30% звичного доходу.