НГУ отримала 27 бельгійських бронетранспортерів M113

4 месяца назад 0

Нацгвардія Україна отримала 27 бронетранспортерів M113, придбаних у Бельгії. Гроші зібрали у рамках глобальної ініціативи United24.

Зокрема, гроші на купівлю цих бойових машин було отримано від українських компаній атомної, нафтогазової, енергетичної та вугільної галузі. У зборі коштів також брали участь компанії, які експлуатують розподільчу та газотранспортну систему.

Ці 27 бронетранспортерів M113, швидше за все, куплені у приватних бельгійських компаній. Бойові машини зняли із консервації. Їх ремонтом, відновленням та модернізацією займалася відома бельгійська компанія John Cockerill Defence.

На озброєнні ЗСУ бронетранспортери M113 з'явилися у 2022 році. Скільки їх зараз у ЗСУ – нам не відомо. У рамках платформи United24, наприклад, Україні передали вже 50 таких броньованих бойових машин.

Що це за M113? Які його основні тактико-технічні показники? Навіщо він призначений?

M113 – це американський гусеничний бронетранспортер, який армія США прийняла на озброєння ще у 1960 році. Він довго був основним бронетранспортером в американській армії – доти, доки не з'явилася бойова машина піхоти M2 Bradley. Цю бойову машину перестали випускати лише у 2007 році. На даний момент M113, звичайно, застарів. Але він має більш-менш сучасні модифікації. І тому він досі є грізною бойовою машиною, якщо її грамотно використовувати.

Корпус M113 виконаний з алюмінію завтовшки від 28 до 44 мм (щоб знизити вагу машини). Броня забезпечує захист від куль та уламків снарядів калібру до 12,7 мм. Екіпаж – 2 особи. Кількість десантників – до 11.
Машина оснащується дизельним двигуном 6V53 потужністю 275 к.с. (принаймні, пізніші версії). Головне озброєння – кулемет M2HB калібру 12,7 мм.

На озброєнні ЗСУ є кілька версій американського бронетранспортера M113. Наприклад, є австралійська версія M113AS4. У неї збільшена колісна база, підвищена вантажопідйомність, башта з електроприводом, а також нове компонування, нові приціли та новий двигун.