Новокаховська громада ледь не розсварилась з “Херсонобленерго”

3 года назад 0

Через некомпетентність народних обранців місцеві підприємці місяцями очікують на підключення своїх об’єктів до електроенергії.

Новокаховська громада ледве не побила горщики з “Херсонобленерго”. До таких наслідків могло призвести бажання деяких депутатів припинити надання компанії-монополісту комунальних земельних ділянок в оренду для підключення об’єктів місцевого бізнесу до електроенергії.

— “Херсонобленерго” звертається до нас з проханням затвердити вже розроблені проєкти землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду. Однак це наша земля і ніхто не може нам вказувати, як нею розпоряджатися. Ми ж пропонуємо надавати ці ділянки на умовах договору сервітуту. А також розривати раніше укладені договори оренди, — запропонувала депутатка міськради від “Європейської солідарності” (“ЄС”), голова постійної комісії з питань земельних, природних ресурсів та комунальної власності міськради Ірена Лепень.

За словами депутатів від “Слуги народу”, приблизно 30% вже укладених договорів оренди з “Херсонобленерго”, фактично, є “мертвими”. Також вони визнали провину міськради в затримці з підключенням жителів громади до електроенергії — якраз через зволікання з передачею земельних ділянок.

— Орендної плати від них ми ніколи не отримаємо, тож потрібно [“мертві”] договори розривати, — закликав депутат від “Слуги народу” Олександр Шевченко.

— Ви розірвете договір з “Херсонобленерго”, а вони розірвуть вас,  — заперечив міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко. — Повірте, це не та структура, яка буде з нами “цяцькатись”. Всі подібні пропозиції можуть дуже погано закінчитися для міста. Бо я вже 20 років з ними працюю і знаю, які виникають ситуації, коли половина наших населених пунктів залишається без світла. Поламати стосунки, які налагоджувались роками, дуже просто. Складніше буде їх відновити.

Як доповнив перший заступник міського голови Олег Тарабака, чиновники постійно ведуть перемовини з обленерго.

— Вони дуже важкі. Але конкретно в цьому випадку міськрада не може за власним бажанням надати дозвіл на виділення земельної ділянки під договір сервітуту. Адже сама міськрада давала дозвіл на оренду і саме під оренду була розроблена вся винесена на розгляд депутатів документація, — нагадав він.

З чималим трудом чиновникам вдалося переконати депутатів, за висловом депутатки Олени Михайлової, “не рубати сокирою по повітрю”. Водночас ця ситуація вкотре продемонструвала некомпетентність деяких народних обранців і їхню не готовність вирішувати земельні питання в правовому полі. Хоча окремі рішення міськради дають усі підстави запідозрити в діях місцевих “слуг народу” корупційну складову. Причому, активну участь у цих явних корупційних оборудках беруть навіть ті депутати, які встигли набути слави “борців з корупцією” і авторитетних експертів з земельних питань. Зокрема, депутатка від “ЄС” і голова Новокаховського товариства охорони культурної спадщини Тетяна Євсєєва.

Приміром, навесні з подачі депутатів від “ЄС” Новокаховська міськрада під надуманими підставами і всупереч Земельному кодексу масово відмовляла місцевим жителям у виділенні земельних ділянок у власність для ведення особистих селянських господарств. Та це не завадило згодом спокійнісінько виділити ці ж земельні ділянки іншим громадянам, включивши відповідні проєкти рішень на розгляд пленарного засідання сесії міськради 24 червня з грубим порушенням регламенту її роботи. 

Між тим, жителі Нової Каховки вже почали звертатися до суду і оскаржувати рішення міськради. Одне з них Херсонський окружний адміністративний суд уже визнав протиправним. Проте це рішення поки не набрало законної сили.

Олег БАТУРІН, Новий день
Фото автора.