Особливості жнив під дулом автомата

10 месяцев назад 0

На Херсонщині продовжується збирання врожаю ранніх зернових. Як на деокупованій (правобережній), так і на окупованій (лівобережній) територіях області.

Про жнива на окупованій частині, зокрема, у господарствах Каховського і Генічеського районів, піде мова у наступному номері газети «Новий день», що виходить друком 8 серпня. Називається стаття «Вирощене в окупації зерно забрали за безцінь».

Ранніми зерновими, за даними голови окупаційного уряду андрія алєксєєнка, на лівобережжі було зайнято понад 400 тисяч гектарів. Темпи косовиці, за його оцінкою, були «хороші». Щоправда, виправдовується, через дощі було відставання від графіку. Але насправді головною загрозою врожаю, як і торік, були самі окупанти.

По зерно машини з кримськими номерами приїжджають прямо на поля. І вивозиться воно на окупований півострів. А потім подорожує через російські порти Чорним морем, можливо, й в Африку. Пообіцяв же путін шістьом тамтешнім країнам нещодавно по 25-50 тисяч тонн зерна безкоштовно. А чому б і не дати, підкупивши таким чином ймовірних кандидатів у партнери, коли зерно те у херсонських аграріїв скуповується практично за безцінь, нижче від собівартості. За тонну ячменю, наприклад, платять по 2-2,5 тисячі гривень. Орендодавцям же взагалі пообіцяли… нічого не платити, мотивуючи підривом Каховської ГЕС.

Якщо торік частина аграріїв жнивували під дулами автоматів і змушені були віддавати вирощене просто так, то тепер на них тиснуть ще й економічними важелями.

Хоча не всі аграрії потрапили в таку безвихідну ситуацію. До колаборантів і зрадників у окупантів інше ставлення. Так, шанований в області до війни керівник перереєстрованого за російським законодавством ПОСП «Агрофирма «Мир», президент ФК «Мир» і віце-президент СК «Таврія», заслужений працівник сільського господарства України Іван доценко перед відеокамерами пропагандистів «заспівав» під їхню дудку: «Змінилося багато у кращу сторону… Я як керівник задоволений». А те, що діється у фермера, який працює практично поруч, він вперто не хоче бачити.

«Фермери жаліються на низькі закупівельні ціни на зерно цього року — у межах 4,5-5 тисяч рублів, — «співчуває» фейковий губернатор Володимир сальдо. — Це справді дуже мало і не окупає затрати на виробництво».  Але й пальцем не поворушив, аби змінити ситуацію. Скоріш за все, тому, що є наймитом у окупантів, котрий нічого не вирішує.

Ось така реальність сьогодення на окупованій території Херсонщини. Тому люди там з нетерпінням чекають змін на краще, які принесуть їм воїни ЗСУ.