Пенсія менша, ніж повинна бути: названо п’ять причин перевірити свої виплати

1 год назад 0

Розмір пенсії в Україні безпосередньо залежить від тривалості набутого стажу та розміру зарплати, яку людина офіційно отримувала протягом своєї праці. Юристи  українцям п'ять причин перевірити свої виплати, якщо пенсія менша, ніж має бути.
Причина №1.  Враховують неправильний розмір середньої заробітної плати в Україні.
Це стосується тих пенсіонерів, які з будь-якої пенсії переходять на пенсію за віком. У такому разі виплати нараховують виходячи із середньої заробітної плати за останні три роки, що передують заяві про вихід на пенсію. Але за замовчуванням ПФУ бере дані за 2014-2016 роки, тому слід уважно перевіряти дані, які бере ПФУ.

Причина №2.  Неправильно розрахували вашу середню заробітну плату.
Коли рахують вашу середню зарплату, законом дозволено вирахувати з цієї суми 10% від періоду, коли ви отримували найменшу зарплату. А це означає, що пенсія стає вищою. Але ПФУ найчастіше цього навіть не робить. Тобто виправивши цю помилку, ви зможете отримувати на 10% більше.
Причина №3.  Вам неправильно порахували стаж через виправлення у трудовій книжці.
Через цю помилку ви втрачаєте частину своєї пенсії або взагалі можливість вийти раніше на пенсію. Така ситуація виникає, коли роботодавець зробив якісь виправлення у вашій книжці.

Причина №4.  У вас неправильно підрахований страховий стаж, адже немає документального підтвердження.
Зокрема, таке часто трапляється з тими людьми, які працювали підприємцями.

Причина №5.  Пенсію нарахували за Законом, який не має до вас жодного стосунку.
Ця помилка відбувається, коли людині нараховують пенсію, не враховуючи всіх факторів. Наприклад, коли пенсіонеру з посвідченням потерпілого внаслідок катастрофи на ЧАЕС зараховують пенсію згідно із Законом про обов'язкове зарахування пенсійних виплат. А мали б за Законом про постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.