Під час кожного штурму українських позицій на лівому березі Дніпра на Херсонщині у російських військ є суттєві втрати, — Гуменюк

2 месяца назад 0

Карта війни 25.02.2024. Скріншот: deepstatemap.live
Українські позиції на лівому березі річки Дніпро в Херсонській області залишаються закріпленими за Силами оборони України і захисники працюють над розширенням плацдарму. Про це сьогодні, 25 лютого, в ефірі телеканалу  повідомила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

“Ми зараз не спостерігаємо такої наявності ударних додаткових сил [ворога], які могли б критично змінити перебіг подій у нашій зоні відповідальності. Триває ротація особового складу, поповнення підрозділів силами і засобами, оскільки під час кожного штурму наших позицій на лівому березі у ворожих військ є серйозні втрати. Вони потребують їхнього поповнення. У зв’язку з цим відбувається підтягування сил як зі Східного напряму — перерозподіл після подій в Авдіївці — особового складу та засобів вогневого ураження, так і з кримського хабу. Час від часу звідти теж підтягуються сили і резерви, але вони не в тій критичній масі, яка б суттєво змінила стан справ у нашій зоні відповідальності”,  — розповіла вона.
За інформацією Гуменюк, наразі там зосереджено достатню кількість ворожих сил і засобів, щоб утримувати позиції, які є в них на цьому етапі, і укріплюватися на вже підготовлених рубежах. Вона нагадала, що росіяни ще під час переходу з правого берега на лівий вже готували собі рубежі оборони глибші — другий, третій рубіж.

“Там, де вони намагалися облаштувати собі і залізобетонні конструкції, і фортифікаційні споруди більш щільної консистенції, щоб протриматися зиму і перечекати складні погодні умови. На цьому етапі не розраховували, вочевидь, на те, що на лівому березі ми матимемо плацдарм, за який їм доведеться постійно боротися, витісняючи нас звідти, бо мають таке завдання, але водночас не мають там успіху”,  — каже начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України.
Вона зазначила, що поки що у ворога спостерігається ефект “штопання”.

“Тобто ті дірки, які виробляються нашими силами, вони ще можуть залатати, але водночас наростити зусилля вже в них так швидко й ефективно не виходить. Тому в них і є необхідність поповнювати ресурс, зокрема за рахунок населення тимчасово окупованих територій, що вони й намагаються робити під виглядом прихованої мобілізації, коли, перетворюючи людей на російське громадянство, одразу ж вносять їх у списки потенційного поповнення особового складу”, — пояснила Гуменюк.
Також начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України прокоментувала дані британської розвідки, що Росія за два роки повномасштабної війни проти України втратила стільки особового складу та військової техніки, скільки в неї було на початку вторгнення.

“Підсумки [де найбільше втрат у росармії] превалюватимуть на Східному фронті, оскільки там більше сухопутних боїв, безпосереднього зіткнення. У нашій зоні відповідальності, операційній зоні, дуже важливе значення має відстань, у зв’язку з цим втрати обчислюються зовсім іншими цифрами. Навіть за тим, наскільки ефективно і швидко можна їх дорозвідувати й уточнити, зрозуміти, прорахувати. Лінія фронту, що проходить по Дніпру, ускладнює цей процес. І доти, доки у нас буде цей природний бар’єр, що розділяє, ці дані будуть серйозно не уточненими, дуже приблизними. Щойно ми зможемо перейти на лівий берег уже з повноцінним просуванням, тоді ці дані, найімовірніше, вирівняються”, — сказала вона.
Тобто, уточнила Гуменюк, втрати російської армії на Східному фронті і на південному напрямку, очевидно, будуть приблизно однаковими. Тому що тоді війна перейде саме в сухопутний режим, коли протистоятимуть сили проти сил на суходолі., військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко висловив думку, що Сили оборони України перебуватимуть в обороні не просто найближчі пів року, а можливо навіть і довше. Усе залежить виключно від тенденцій, які відбуватимуться у світі. Прорвати українську лінію оборони росіянам не вдасться, для них це дуже проблематичне питання — здійснення наступальних дій у польових умовах.